ATP Miami: Zwycięstwa Thiema i Querreya, huśtawka nastrojów w meczu Monaco z Bemelmansem

Dominic Thiem i Sam Querrey bez straty seta awansowali do II rundy turnieju ATP w Miami. W pojedynku Juana Monaco z Rubenem Bemelmansem sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Marcin Motyka
Sam Querrey dopiero drugi raz w obecnym sezonie przeszedł I rundę w imprezie głównego cyklu. Amerykanin, dla którego turniej w Miami to siódmy start w 2015 roku, posłał 16 asów serwisowych, po trafionym pierwszym pierwszym podaniu zdobył 27 z 29 rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał dwa z ośmiu break pointów i wygrał 6:4, 6:3 z Victorem Estrellą. W II rundzie 27-latek z Las Vegas zagra z rozstawionym z numerem 15. Kevinem Andersonem, z którym ma bilans 7-4, w tym 5-3 na twardej nawierzchni.
Środa była udanym dniem dla reprezentantów gospodarzy. Prócz Querreya, Donalda Younga i Jacka Socka swoje mecze wygrali także Tim Smyczek oraz Austin Krajicek. 27-letni Smyczek wyeliminował kwalifikanta Adriana Menendeza i o III rundę powalczy z powracającym po czteromiesięcznej absencji Jo-Wilfriedem Tsongą, a Krajicek, który do głównej drabinki przebijał się przez eliminacje, pokonał 6:4, 6:4 Denisa Istomina i jego następnym rywalem będzie turniejowa "25", Bernard Tomic.

Dominic Thiem potrzebował godziny i 47 minut, by uporać się z Diego Schwartzmanem. Austriak, który zwyciężył 7:6(0), 7:5, zapisał na swoim koncie po sześć asów serwisowych oraz przełamań, a także 29 zagrań kończących. W II rundzie utalentowany 21-latek z Wiener-Neustadt stanie naprzeciw oznaczonego numerem dziesiątym Feliciano Lopeza.

W derbach Półwyspu Iberyjskiego Albert Ramos nie dał szans João Sousie. Hiszpan czterokrotnie przełamał podanie Portugalczyka, wygrał 6:2, 6:2 w niespełna pięć kwadransów i w kolejnej fazie Miami Open zmierzy się z rozstawionym z "28" Adrianem Mannarino.

Gdy w pojedynku z Juanem Monaco Ruben Bemelmans przegrywał 5:7, 1:5, wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Jednakże Belg w znakomitym stylu odrobił straty w drugim secie, w dziesiątym gemie oddalając dwa meczbole, i triumfował w tej partii po tie breaku. W decydującej odsłonie Argentyńczyk wyszedł na prowadzenie 4:2, ale po chwili na tablicy wyników widniał remis 4:4. Ostatnie słowo należało do tenisisty z Tandil, który wygrał dwa końcowe gemy i cały mecz, a dzięki temu uzyskał awans do II rundy, w której spotka się z Ernestsem Gulbisem.