ATP Indian Wells: Pierwszy tytuł Masters 1000 Vaska Pospisila i Jacka Socka

W finale gry podwójnej turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells rozstawieni z numerem ósmym Vasek Pospisil i Jack Sock po super tie breaku pokonali parę Simone Bolelli / Fabio Fognini.

Marcin Motyka
W meczu o deblowy tytuł turnieju BNP Paribas Open zmierzyły się ze sobą dwie pary, które wspólnie grają ze sobą od niedawna. Vasek Pospisil i Jack Sock łączą swe siły od zeszłorocznego Wimbledonu, gdzie zdobyli tytuł, a Simone Bolelli i Fabio Fognini wprawdzie występują razem od sezonu 2011, jednak z przerwami i tylko podczas najważniejszych imprez oraz niekiedy przy okazji Pucharu Davisa.
Pierwszy set sobotniego finału padł łupem Pospisila i Socka, którzy zanotowali jedno przełamanie. W drugiej odsłonie kanadyjsko-amerykański duet wyszedł na prowadzenie 3:1, ale Bolelli i Fognini odrobili stratę i zwyciężyli w tie breaku. O losach tytułu musiał rozstrzygać super tie break. Oznaczeni "ósemką" Pospisil i Sock objęli prowadzenie 4-2, a po chwili podwyższyli na 8-3. Tak wielkiej przewagi już nie roztrwonili, triumfując ostatecznie 10-7.

W ciągu 103 minut gry Pospisil i Sock posłali dziewięć asów, popełnili cztery podwójne błędy serwisowe, po trafionym pierwszym podaniu wygrali 41 z 54 rozegranych akcji, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali dwa z czterech break pointów i łącznie zdobyli 77 punktów, o trzy więcej od przeciwników.

Dla 24-letniego Pospisila i młodszego od niego o dwa lata Socka to trzeci wspólny deblowy tytuł, ale pierwszy w turniejach rangi ATP Masters 1000.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,318 mln dolarów
sobota, 21 marca

finał gry podwójnej:

Vasek Pospisil (Kanada, 8) / Jack Sock (USA, 8) - Simone Bolelli (Włochy) / Fabio Fognini (Włochy) 6:4, 6:7(3), 10-7

ATP Indian Wells: Federer poradził sobie z bombami Raonicia i w finale zagra z Djokoviciem