WTA Kuala Lumpur: Julia Goerges i Jarmila Gajdosova zagrają w ćwierćfinale

Julia Goerges pokonała Katerinę Kozłową i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Kuala Lumpur. W 1/4 finału zameldowała się także Jarmila Gajdosova.

Michał Pochopień
Jarmila Gajdosova w środę pokonała reprezentantkę Tajlandii Luksikę Kumkhum i po turnieju WTA w Sydney osiągnęła drugi ćwierćfinał w tym sezonie. W meczu trwającym godzinę i 35 minut tenisistka rozstawiona z "czwórką" posłała cztery asy i popełniła dwa podwójne błędy. Kolejną przeciwniczką Australijki będzie Kurumi Nara, która okazała się lepsza od Magdy Linette.
Do ćwierćfinału awansowała inna rozstawiona tenisistka - Julia Görges. Niemka (nr 8) w ostatnim meczu dnia rozegranym na centralnym korcie pokonała Ukrainkę Katerynę Kozłową 6:1, 6:2. Spotkanie pomiędzy Niemką a Ukrainką trwało zaledwie 59 minut, w ciągu których turniejowa "ósemka" posłała dwa asy i ani razu nie straciła swojego podania. Warto odnotować, że od stanu 2:1 w pierwszym secie 26-latka pochodząca z Bad Oldestoe wygrała 22 punkty z rzędu.

W 1/4 finału Görges zmierzy się z Alexandrą Dulgheru, która po godzinie i 28 minutach gry okazała się lepsza od Ying-Ying Duan. W tym pojedynku Rumunka wygrała 71 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu i pięć razy przełamała serwis rywalki.

W ćwierćfinale zameldowała się także kwalifikantka Elizawieta Kuliczkowa, która w II rundzie wygrała z reprezentantką Kazachstanu Julią Putincewą. 18-letnia Rosjanka nie pozostawiła rywalce żadnych szans i w ciągu 62 minut straciła zaledwie dwa gemy.

Następna rywalka Kuliczkowej wyłoni się z pojedynku pomiędzy triumfatorką turnieju w stolicy Malezji z 2012 roku - Hsieh Su-Wei a reprezentantką Japonii Misą Eguchi. Dla Rosjanki będzie to pierwszy ćwierćfinał turnieju rangi WTA International w karierze.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)

Alexandra Dulgheru (Rumunia) - Ying-Ying Duan (Chiny) 6:4, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)