Challenger Wrocław: Dustow i Basić zagrają o tytuł, Berankis poza turniejem

Farrukh Dustow i Mirza Basic wygrali mecze półfinałowe i awansowali do finału turnieju rangi ATP Challenger Tour we Wrocławiu.

Michał Pochopień
W pierwszym półfinale imprezy Wrocław Open zmierzył się Farrukh Dustow z Stevem Darcisem. Było to pierwsze oficjalne starcie tych tenisistów i górą z niego wyszedł rozstawiony z numerem trzecim reprezentant Uzbekistanu.
W meczu trwającym godzinę i 45 minut tenisista pochodzący z Taszkentu posłał 13 asów, popełnił dwa podwójne błędy serwisowe i wygrał 44 z 49 akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Dla oznaczonego z numerem trzecim Dustowa niedzielny finał będzie pierwszym w tym sezonie, a dziewiątym w karierze. Jego dotychczasowy bilans to dwa zwycięstwa i sześć porażek.

O trzeci tytuł w karierze Dustow powalczy z Mirzą Bašiciem, który nie poprzestał na awansie do półfinału i wyrzucił poza burtę rozstawionego z numerem pierwszym Ricardasa Berankisa. W ciągu godziny i 33 minut kwalifikant z Bośni i Hercegowiny zapisał na swoje konto osiem asów i cztery podwójne błędy.

Awans do finału zawodów gry podwójnej uzyskali Philipp Petzschner i Tim Puetz, którzy nie pozostawili złudzeń Andrejowi Martinowi i Hsienowi - Yin Pengowi. Niemieccy tenisiści wygrali to spotkanie 6:3, 6:2 - w niedzielnym finale ich rywalami będzie Polak Andriej Kapaś i Kanadyjczyk Frank Dancević.

Wrocław Open, Wrocław (Polska)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
sobota, 21 lutego

półfinał gry pojedynczej:

Farrukh Dustow (Uzbekistan, 3) - Steve Darcis (Belgia, 2) 6:3, 3:6, 7:5
Mirza Bašić (Bośnia i Hercegowina, Q) - Ričardas Berankis (Litwa, 1) 7:6(4), 7:5

półfinał gry podwójnej:

Philipp Petzschner (Niemcy) / Tim Puetz (Niemcy) - Andrej Martin (Słowacja) / Hsien-Yin Peng (Tajwan) 6:3, 6:2