Challenger Wrocław: Berankis i Darcis w półfinale, Berrer poza turniejem

Rozstawiony we Wrocławiu z numerem pierwszym Ricardas Berankis awansował do półfinału. Z turniejem pożegnał się triumfator z 2009 roku - Michael Berrer.

Michał Pochopień
Ricardas Berankis bez straty seta awansował do półfinału turnieju rangi ATP Challenger Tour we Wrocławiu. Litwin w zaciętym meczu okazał się lepszy od Ukraińca Ilji Marczenki. W ciągu godziny i 40 minut gry tenisista oznaczonym numerem pierwszym posłał trzy asy i wygrał 78 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.
Kolejnym przeciwnikiem Berankisa będzie kwalifikant Mirza Bašić. W sobotę Bośniak wyeliminował z imprezy rozgrywanej na Dolnym Śląsku Czecha Jana Mertla. 23-latek urodzony w Sarajewie prowadził już nawet 7:6(4), 5:2, jednak ostatecznie potrzebował trzech setów do zapewnienia sobie zwycięstwa.

Z turniejem pożegnał się triumfator z 2009 roku - Michael Berrer. W 1/4 finału Niemiec musiał uznać wyższość rozstawionego z "trójką" Farrukha Dustowa. W meczu trwającym godzinę i 14 minut Uzbek posłał dziewięć asów i wygrał 80 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

O finał Dustow powalczy z rozstawionym z numerem pierwszym Steve'm Darcisem. W sobotę Belg w dwóch setach pokonał Konstantina Krawczuka 6:4, 6:2. 30-latek z Liège posłał sześć asów, a pierwszym podaniem trafiał ze skutecznością 73 proc.