ATP Delray Beach: Fyrstenberg i Gonzalez nie wykorzystali czterech meczboli w I rundzie debla

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalaz w I rundzie zakończyli swoje występy w deblowym turnieju ATP w Delray Beach. Polsko-meksykański duet przegrał z parą Ivan Dodig / Maks Mirny.

Marcin Motyka
W drodze po tytuł w ubiegłotygodniowym turnieju w Memphis Mariusz Fyrstenberg i Santiago González pokonali Ivana Dodiga i Maksa Mirnego w półfinale. Los sprawił, że te pary zmierzyły się ze sobą ponownie już po pięciu dniach, w I rundzie imprezy Delray Beach Open, i tym razem polsko-meksykański debel zszedł z kortu pokonany.
Początkowo wydawało się, że Fyrstenberg i González powtórzą zeszłotygodniowy wynik. Partię otwarcia środowego spotkania wygrali pewnie 6:3, uzyskując dwa przełamania. W drugim secie obie pary utrzymywały własne podania, a o wszystkim decydowała dramatyczna końcówka. W dziesiątym gemie Polak i Meksykanin uzyskali cztery piłki meczowe przy serwisie rywali, lecz nie wykorzystali żadnej z nich. Następnie sami zostali przełamani w 11. gemie, a w 12. rozstawieni z numerem trzecim Dodig i Mirny zakończyli tę odsłonę.

Rozstrzygający super tie break przebiegał pod dyktando Dodiga i Mirnego. Chorwacko-białoruska para wyszła na prowadzenie 3-1, po chwili podwyższyła na 6-2, by triumfować 10-5.

W ciągu 76 minut gry Fyrstenberg i González posłali trzy asy, popełnili jeden podwójny błąd serwisowy, po trafionym pierwszym podaniu zdobyli 76 proc. rozegranych punktów, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali dwa z dziesięciu break pointów i łącznie zapisali na swoim koncie 67 punktów, o jeden więcej od rywali.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami Dodiga i Mirnego będą Eric Butorac i Rajeev Ram. W I rundzie Amerykanie wygrali 7:5, 4:6, 10-4 duetem kazachsko-tajwańskim Michaił Kukuszkin / Yen-Hsun Lu.

Delray Beach Open, Delray Beach (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 488,2 tys. dolarów
środa, 18 lutego

I runda gry podwójnej:

Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Maks Mirny (Białoruś, 3) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Santiago González (Meksyk) 3:6, 7:5, 10-5