WTA Dubaj: Safarova zakończyła marsz Venus, porażki Kvitovej i Ivanović

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Sydney Low /
Newspix / Sydney Low /

Venus Williams przegrała z Lucie Safarovą w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Odpadły również Petra Kvitova i Ana Ivanović.

Venus Williams (WTA 11) w Dubaju miała serię 16 z rzędu wygranych spotkań. Amerykanka triumfowała w tym turnieju w 2009, 2010 i 2014 roku. W poniedziałek oddała trzy gemy Belindzie Bencić. Dwa dni później znalazła pogromczynię w osobie Lucie Safarovej (WTA 15). Czeszka wygrała 6:4, 6:2 i poprawiła na 2-4 bilans meczów ze starszą z sióstr Williams. Amerykanka poniosła drugą porażkę w sezonie (bilans meczów 12-2). Wcześniej pokonała ją Madison Keys w ćwierćfinale Australian Open. [ad=rectangle] W trwającym 66 minut spotkaniu Lucie Šafářová posłała 22 kończące uderzenia i popełniła tylko osiem niewymuszonych błędów. Williams naliczono 10 piłek wygranych bezpośrednio i 13 błędów własnych. Czeszka wykorzystała cztery z sześciu break pointów, a przy swoim pierwszym podaniu straciła tylko pięć punktów. Amerykanka przy swoim drugim serwisie zgarnęła ledwie sześć z 16 punktów.

Karolína Plíšková (WTA 18) wygrała 6:2, 4:6, 6:4 z Aną Ivanović (WTA 6). Czeszka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 3:1. W trwającym godzinę i 55 minut spotkaniu popełniła ona dziewięć podwójnych błędów, ale też zaserwowała 13 asów. Czeszka odniosła cztery zwycięstwo nad zawodniczką z czołowej 10 rankingu. Od Ivanović lepsza była również w ubiegłym sezonie w II rundzie US Open. Poza tym dwa razy wygrała z Andżeliką Kerber. Plíšková w środę wygrała 15. mecz w sezonie (bilans 15-4). Kolejną jej rywalką będzie Šafářová, którą w ubiegłym tygodniu pokonała w Antwerpii w ćwierćfinale.

Nie powiodło się innej Czeszce Petrze Kvitovej (WTA 3), która w Dubaju triumfowała w 2013 roku. Po raz drugi z rzędu przegrała ona w tej imprezie z Carlą Suarez (WTA 13). W ubiegłym sezonie Hiszpanka była górą w II rundzie w tie breaku III seta. Tym razem w III rundzie wygrała 6:3, 4:6, 6:3 po dwóch godzinach i trzech minutach walki. Kvitová w całym meczu popełniła 12 podwójnych błędów i sześć razy straciła własne podanie. W ćwierćfinale Suárez spotka się ze swoją rodaczką Garbine Muguruzą, która wyeliminowała Agnieszkę Radwańską. Będzie to pierwsza konfrontacja tych Hiszpanek.

Jekaterina Makarowa (WTA 9) pokonała 6:3, 6:4 Zarinę Dijas (WTA 33). W ciągu godziny i 43 minut gry reprezentantka Kazachstanu, która w poprzedniej rundzie odprawiła Andreę Petković, popełniła 11 podwójnych błędów. Drugi rok z rzędu w ćwierćfinale turnieju zagra Flavia Pennetta (WTA 14), która zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:1 Andżelikę Kerber (WTA 12) po 95 minutach gry. Włoszka podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Niemką.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,513 mln dolarów środa, 18 lutego

III runda gry pojedynczej:

Jekaterina Makarowa (Rosja, 6) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:3, 6:4 Carla Suárez (Hiszpania, 13) - Petra Kvitová (Czechy, 2) 6:3, 4:6, 6:3 Karolína Plíšková (Czechy, 17) - Ana Ivanović (Serbia, 4) 6:2, 4:6, 6:4 Flavia Pennetta (Włochy, 10/WC) - Andżelika Kerber (Niemcy, 7) 6:2, 3:6, 6:1 Lucie Šafářová (Czechy, 11) - Venus Williams (USA, 8) 6:4, 6:2

Która tenisistka zwycięży w ćwierćfinale turnieju w Dubaju?