WTA Pattaya City: Niesamowity powrót Mariny Eraković, kolejne zwycięstwo Danieli Hantuchovej

Marina Eraković pokonała w piątek Wierę Zwonariową i awansowała do półfinału turnieju WTA w Pattaya City. W 1/2 finału reprezentantka Nowej Zelandii zmierzy się z Danielą Hantuchovą.

Michał Pochopień
W pierwszym meczu zaplanowanym w Pattaya City na piątek Marina Eraković dwa razy wychodziła z ogromnych tarapatów i ostatecznie wywalczyła awans do półfinału turnieju w Tajlandii.
W mecz z Rosjanką Wierą Zwonariową, która w Pattaya City występowała dzięki dzikiej karcie, reprezentantka Nowej Zelandii obroniła trzy meczbole - w drugim secie przegrywała w tie breaku 3-5, a następnie 5-6, jednak udało się jej wyjść z opresji i doprowadziła do wyrównania.

W decydującej odsłonie Zwonariowa prowadziła 5:4 i serwowała, aby zakończyć ten mecz. 30-latka nie wykorzystała dwóch meczboli i przegrała własne podanie. Kolejne dwa gemy padły łupem Nowozelandki, która osiągnęła pierwszy półfinał w sezonie.

W walce o finał turnieju PTT Pattaya Open Eraković zmierzy się z Danielą Hantuchovą. Dwukrotna triumfatorka tej imprezy z 2011 i 2012 roku w ćwierćfinale okazała się lepsza od Ying-Ying Duan. Słowaczka pokonała Chinkę 6:3, 6:0, a w ciągu 59 minut posłała trzy asy, popełniła taką samą ilość podwójnych błędów i wygrała 50 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Ajla Tomljanović zakończyła udział Jewgieniji Rodiny w turnieju WTA w Pattaya City. Reprezentantka Chorwacji pokonała niżej notowaną Rosjankę w dwóch setach. W meczu, który trwał godzinę i 24 minuty, 21-latka z Zagrzebia posłała dziewięć asów i popełniła dwa podwójne błędy.

W półfinale przeciwniczką Tomljanović będzie rozstawiona z numerem siódmym Monica Puig, która w czwartek w dwóch setach uporała się z reprezentantką Japonii - Misaki Doi.

PTT Pattaya Open, Pattaya City (Tajlandia)

Marina Eraković (Nowa Zelandia) - Wiera Zwonariowa (Rosja, WC) 2:6, 7:6(6), 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)