WTA Antwerpia: Pomyślna pogoń Jans-Ignacik i Klepac, nieudana inauguracja Kani

Klaudia Jans-Ignacik w parze z Andreją Klepac po pokonaniu Dominiki Cibulkovej i Kirsten Flipkens awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA w Antwerpii. Z imprezą w Belgii pożegnała się Paula Kania.

Michał Pochopień
W swoim pierwszym tegorocznym turnieju debla Paula Kania wystąpiła w parze z Oksaną Kałasznikową. W I rundzie imprezy WTA Premier w Antwerpii Polka i Gruzinka trafiły na rozstawione z numerem drugim Michaellę Krajicek i Monicę Niculescu.
Pierwszy set był stosunkowo wyrównany, obie pary wygrywały gemy serwisowe rywalek, jednak o jedno przełamanie więcej uzyskały Krajicek i Niculescu, które po 36 minutach gry zapisały na swoje konto zwycięstwo w inauguracyjnej odsłonie.

Po wygraniu seta Holenderka i Rumunka ewidentnie złapały wiatr w żagle i rozpoczął się bardzo jednostronny mecz. Kania i Kałasznikowa nie potrafiły nawiązać walki z rywalkami, przez co straciły sześć gemów z rzędu i zakończyły swój udział w turnieju w Antwerpii.

W meczu trwającym zaledwie 59 minut Polka i Rosjanka nie posłały żadnego asa, popełniły cztery podwójne błędy i wygrały 46 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Po udanym występie w Melbourne do gry w tourze powróciły Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac. W I rundzie turnieju rozgrywanego w Antwerpii rywalkami Polki i Słowenki były Dominika Cibulkova i Kirsten Flipkens.

W pierwszym secie wydarzenia na placu gry kontrolował duet słowacko-belgijski - Cibulková i Flipkens prowadziły nawet 4:1. Polka i Słowenka zdołały odrobić straty, lecz przy stanie 3:4 ponownie przegrały serwis. Przeciwniczki wygrały swoje podanie i zamknęły inauguracyjną partię.

Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg i do głosu doszły Jans-Ignacik i Klepač. Polsko-słoweński duet wygrał cztery gemy z rzędu, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 4:0 i utrzymał przewagę do końca seta.

Super tie break bardzo dobrze rozpoczął się dla Jans-Ignacik i Klepač, które dzięki dobrym akcjom pod siatką wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Polka i Słowenka odskoczyły na 9-4, po czym wykorzystały drugiego meczbola.

W spotkaniu trwającym godzinę i 17 minut nie było ani jednego asa, obie pary popełniły po dwa podwójne błędy, a Jans-Ignacik i Klepač wygrały 24 z 38 akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. W 1/4 finału polsko-słoweńska para zmierzy się z czeskim duetem Barbora Krejcikova / Renata Voracova.

BNP Paribas Fortis Diamond Games, Antwerpia (Belgia)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 731 tys. dolarów
wtorek, 10 lutego

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska, 3) / Andreja Klepač (Słowenia, 3) - Dominika Cibulková (Słowacja, WC) / Kirsten Flipkens (Belgia, WC) 3:6, 6:2, 10-5

Michaëlla Krajicek (Holandia, 2) / Monica Niculescu (Rumunia, 2) - Paula Kania (Polska) / Olga Kałasznikowa (Gruzja) 6:4, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepač awansują do półfinału turnieju WTA w Antwerpii?