Australian Open: Simona Halep po raz drugi zagra w ćwierćfinale w Melbourne

Simona Halep pokonała Yaninę Wickmayer i awansowała do drugiego w karierze ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open.

Łukasz Iwanek
Simona Halep (WTA 3) w drodze do drugiego ćwierćfinału w Melbourne (pierwszy był w ubiegłym sezonie) nie straciła seta. W niedzielę Rumunka pokonała 6:4, 6:2 Yaninę Wickmayer (WTA 80). Belgijka w latach 2010-2012 trzy razy łatwo poradziła sobie z Halep (raz w cyklu ITF i dwa razy w WTA Tour). 25-latka z Hasselt w IV rundzie wielkoszlemowego turnieju zagrała po raz pierwszy od Wimbledonu 2011.
W gemie otwarcia I seta Wickmayer obroniła break pointa, ale w trzecim oddała podanie. Na zakończenie piątego gema popełniła podwójny błąd i Halep prowadziła 4:1. Belgijka część strat odrobiła i zbliżyła się na 3:4. W dziewiątym gemie odparła dwie piłki setowe (kończący forhend i głębokie zagranie wymuszające na rywalce błąd), ale w 10. Halep zakończyła seta. Rumunka utrzymała podanie na sucho posyłając forhend i dwa asy. Po obustronnych przełamaniach w II secie (Halep na 2:1, Wickmayer na 2:2), Rumunka zdobyła cztery gemy z rzędu. Na 3:2 wyszła po prostym błędzie bekhendowym rywalki, a na 4:2 podwyższyła utrzymując podanie na sucho. W siódmym gemie Belgijka z 0-40 doprowadziła do równowagi, ale Halep uzyskała czwartego break pointa. Jeszcze jeden bekhendowy błąd rywalki pozwolił jej podwyższyć na 5:2. Mecz zakończyła efektownym gemem do 15 z asem i dwoma forhendami.

W trwającym 79 minut spotkaniu Halep zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 23 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wickmayer przy własnym drugim serwisie zgarnęła tylko 10 z 30 punktów. Belgijka mecz zakończyła z dorobkiem 19 kończących uderzeń i 24 niewymuszonych błędów. Rumunce naliczono 23 piłki wygrane bezpośrednio i 13 błędów własnych.

Halep o swój pierwszy półfinał w Melbourne zagra we wtorek z Jekateriną Makarową. Będzie to drugie spotkanie obu zawodniczek. Dwa lata temu w ćwierćfinale turnieju w New Haven lepsza była Rumunka.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich
niedziela, 25 stycznia

IV runda gry pojedynczej kobiet:

Simona Halep (Rumunia, 3) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:4, 6:2

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która zawodniczka zwycięży w ćwierćfinale Australian Open 2015?