Australian Open: Czeszki na drodze Jans-Ignacik, Bryanowie stracili seta

Rozstawione z numerem dziewiątym Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka zostały w sobotę rywalkami Klaudii Jans-Ignacik i Andreji Klepac w turnieju debla pań Australian Open 2015.

Rafał Smoliński
Czeszki, mistrzynie Rolanda Garrosa 2011 i US Open 2013, pokonały w sobotnim meczu II rundy grające z dziką kartą Monique Adamczak i Olivię Rogowską 6:3, 6:2. Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka powróciły do wspólnych startów po rocznej przerwie. Z Klaudią Jans-Ignacik i Andreją Klepac zagrają już w niedzielę o godz. 1:00 czasu polskiego na korcie numer 6.
Po godz. 2:30 na korcie numer 6 do walki o ćwierćfinał debla przystąpią Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski. Ich przeciwniczkami będą rozstawione z 13. numerem Holenderka Michaella Krajicek i Czeszka Barbora Zahlavova-Strycova. Zarówno Rosolska, jak i Jans-Ignacik nie zagrały jeszcze w deblowym ćwierćfinale zawodów wielkoszlemowych.

W turnieju debla pań z 16 rozstawionych par do III rundy awansowało 10. Z kolei u panów cel ten zrealizowała połowa duetów, a wśród nich najwyżej klasyfikowani w świecie bracia Bob i Mike Bryanowie. Amerykanie przegrali w sobotę pierwszego seta meczu z Carlosem Berlocqiem i Leonardo Mayerem, lecz zwyciężyli ostatecznie 5:7, 6:3, 6:1.

Australian Open: Niespodziewane deblowe porażki Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)