Australian Open: Kolejna nadzieja australijskiego tenisa o krok od głównej drabinki
W czwartek rozegrano w Melbourne pierwsze mecze II rundy eliminacji singla panów Australian Open 2015. O krok od głównej drabinki jest Omar Jasika, mistrz juniorskiego US Open 2014.
Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich
III runda eliminacji gry pojedynczej mężczyzn:
sobota, 17 stycznia
Liam Broady (Wielka Brytania) - Michael Russell (USA)
Ruben Bemelmans (Belgia) - Hiroki Moriya (Japonia, 28)
Marius Copil (Rumunia) - Omar Jasika (Australia, WC)
Dane Propoggia (Australia, WC) - Kyle Edmund (Wielka Brytania)
Aleksander Kudriawcew (Rosja, 13) - Yuichi Sugita (Japonia, 19)
Łukasz Kubot (Polska) - Ilja Marczenko (Ukraina, 26)
Yuki Bhambri (Indie) - Chase Buchanan (USA)
Andrea Arnaboldi (Włochy) - Laurent Lokoli (Francja)
II runda eliminacji gry pojedynczej mężczyzn:
piątek, 16 stycznia
Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina, 1) - Tim Puetz (Niemcy)
Marco Cecchinato (Włochy) - Jarmere Jenkins (USA)
Jürgen Melzer (Austria, 2) - Daniel Munoz de la Nava (Hiszpania)
Axel Michon (Francja) - Steve Darcis (Belgia, 17)
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Nils Langer (Niemcy)
Jan Mertl (Czechy) - Elias Ymer (Szwecja)
Tim Smyczek (USA, 4) - Marc Polmans (Australia, WC)
Maxime Authom (Belgia) - Luca Vanni (Włochy, 29)
Andreas Beck (Niemcy, 5) - Andrew Harris (Australia, WC)
Radu Albot (Mołdawia) - Matthias Bachinger (Niemcy, 24)
Jan Hernych (Czechy) - Adam Pavlásek (Czechy)
Gerald Melzer (Austria) - Aleks Kuzniecow (USA)
Aljaž Bedene (Słowenia, 7) - Tomislav Brkić (Bośnia i Hercegowina)
Michał Przysiężny (Polska) - Bradley Klahn (USA, 30)
Jimmy Wang (Tajwan, 8) - Konstantin Krawczuk (Rosja)
Wayne Odesnik (USA) - Vincent Millot (Francja, 31)
czwartek, 15 stycznia
Liam Broady (Wielka Brytania) - Jared Donaldson (USA) 7:6(4), 6:7(5), 6:4
Michael Russell (USA) - Thiemo de Bakker (Holandia, 21) 4:6, 6:3, 7:5
Ruben Bemelmans (Belgia) - Michael Berrer (Niemcy, 10) 3:6, 7:5, 6:3
Hiroki Moriya (Japonia, 28) - Enzo Couacaud (Francja) 3:6, 6:1, 6:2
Marius Copil (Rumunia) - Philipp Petzschner (Niemcy) 6:3, 3:6, 8:6
Omar Jasika (Australia, WC) - John-Patrick Smith (Australia) 6:7(5), 6:3, 12:10
Dane Propoggia (Australia, WC) - James McGee (Irlandia) 6:3, 6:4
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Austin Krajicek (USA) 4:6, 7:6(4), 6:2
Aleksander Kudriawcew (Rosja, 13) - Blake Mott (Australia, WC) 6:2, 6:4
Yuichi Sugita (Japonia, 19) - Jozef Kovalik (Słowacja) 6:2, 6:1
Łukasz Kubot (Polska) - Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan, 14) 6:4, 6:3
Ilja Marczenko (Ukraina, 26) - Marton Fucsovics (Węgry) 3:6, 6:4, 9:7
Yuki Bhambri (Indie) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 7:6(8), 6:3
Chase Buchanan (USA) - Mate Delić (Chorwacja, 32) 4:6, 6:1, 6:4
Andrea Arnaboldi (Włochy) - Adrian Menendez (Hiszpania, 16) 6:4, 7:6(7)
Laurent Lokoli (Francja) - Peter Torebko (Niemcy) 3:6, 7:6(3), 6:1