Cykl ITF: Kapaś i Gawron gromią w Tunezji, Korzeniak w II rundzie w Niemczech
Podczas gdy w Melbourne rozgrywane są już eliminacje do wielkoszlemowego Australian Open, niektórzy polscy tenisiści zdecydowali się walczyć o punkty w turniejach rangi ITF w Afryce, Azji i Europie.
Trzy nasze panie pojechały w tym tygodniu do Stuttgartu, gdzie zapunktowała ostatecznie tylko Anna Korzeniak. Krakowianka udanie przeszła przez eliminacje, a w I rundzie pokonała Czeszkę Jesikę Maleckovą 2:6, 6:1, 6:4. W czwartek na drodze Polki do ćwierćfinału stanie Słowenka Dalila Jakupović. Kwalifikacji nie przeszła Agata Jadwiga Bieńkowska, natomiast Katarzyna Kawa przegrała w I rundzie turnieju singla i debla.
poniedziałek-środa, 12-14 stycznia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:
KOBIETY
Stuttgart-Stammheim (Niemcy), 10 tys. dolarów, kort twardy w hali
II runda gry pojedynczej:
Anna Korzeniak (Polska, Q) - Dalila Jakupović (Słowenia, 8) *czwartek
I runda gry pojedynczej:
Anna Korzeniak (Polska, Q) - Jesika Malečková (Czechy) 2:6, 6:1, 6:4
Martina Borecká (Czechy, 7) - Katarzyna Kawa (Polska) 4:6, 6:4, 6:1
I runda gry podwójnej:
Lou Brouleau (Francja) / Clothilde de Bernardi (Francja) - Katarzyna Kawa (Polska) / Conny Perrin (Szwajcaria) 6:3, 6:4
MĘŻCZYŹNI
Kair (Egipt), 10 tys. dolarów, kort ziemny
II runda gry pojedynczej:
Paweł Ciaś (Polska, Q) - Issam Haitham Taweel (Syria, 8) *czwartek
I runda gry pojedynczej:
Paweł Ciaś (Polska, Q) - Chinmay Pradhan (Indie) 6:3, 6:0
ćwierćfinał gry podwójnej:
Paweł Ciaś (Polska) / Maciej Nowak (Polska) - Goran Marković (Serbia) / Issam Haitham Taweel (Syria) *czwartek
I runda gry podwójnej:
Paweł Ciaś (Polska) / Maciej Nowak (Polska) - Nerman Fatić (Bośnia i Hercegowina) / Luka Zaninović (Chorwacja) 1:6, 6:4, 10-6
Kish Island (Iran), 10 tys. dolarów, kort ziemny
II runda gry pojedynczej:
Vasile Antonescu (Rumunia, 4) - Arkadiusz Kocyła (Polska) 2:6, 6:4, 3:1 i krecz
I runda gry pojedynczej:
Arkadiusz Kocyła (Polska) - Jorge Blanco Guadalupe (Hiszpania, 8) 6:2, 4:6, 7:6(1)
ćwierćfinał gry podwójnej:
Arkadiusz Kocyła (Polska, 4) / Tomislav Jotovski (Macedonia, 4) - Andrei Stefan Apostol (Rumunia) / Mircea-Alexandru Jecan (Rumunia) *czwartek
I runda gry podwójnej:
Arkadiusz Kocyła (Polska, 4) / Tomislav Jotovski (Macedonia, 4) - Fariduni Bakhodur (Tadżykistan, WC) / Jahongiri Bohodur (Tadżykistan, WC) 6:2, 6:3
Marsa al-Kantawi (Tunezja), 10 tys. dolarów, kort twardy
II runda gry pojedynczej:
Andriej Kapaś (Polska, 5) - Paul Cayre (Francja) *czwartek
Marcin Gawron (Polska, 8) - Sandeep Choudhary (Indie, Q) *czwartek
I runda gry pojedynczej:
Andriej Kapaś (Polska, 5) - Shibo Du (Chiny, Q) 6:3, 6:0
Marcin Gawron (Polska, 8) - Samuele Galli (Włochy, Q) 6:1, 6:0
Sandeep Choudhary (Indie, Q) - Phillip Gresk (Polska) 3:6, 7:5, 6:4
ćwierćfinał gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 1) / Andriej Kapaś (Polska, 1) - Hugo Grenier (Francja) / Yannick Jankovits (Francja) *czwartek
Daniele Capecchi (Włochy) / Phillip Gresk (Polska) - Remi Boutillier (Francja, 3) / Elie Rousset (Francja, 3) *czwartek
I runda gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 1) / Andriej Kapaś (Polska, 1) wolny los
Daniele Capecchi (Włochy) / Phillip Gresk (Polska) - Davide Albertoni (Włochy) / Samuele Galli (Włochy) 6:4, 7:5