WTA Brisbane: Martina Hingis z 41. mistrzostwem w grze podwójnej

Martina Hingis i Sabina Lisicka okazały się najlepsze w grze podwójnej turnieju WTA Premier w Brisbane. Dla Szwajcarki to 41. tytuł wywalczony w deblu w głównym cyklu.

Rafał Smoliński
Utytułowana Martina Hingis i partnerująca jej w Brisbane Sabina Lisicka awansowały do sobotniego finału bez straty seta. W meczu o tytuł ich rywalkami były rozstawione z numerem czwartym Caroline Garcia oraz Katarina Srebotnik i po pięciu kwadransach szwajcarsko-niemiecka para zwyciężyła ostatecznie 6:2, 7:5.
To drugie wspólne zwycięstwo Hingis i Lisickiej, ponieważ w zeszłym sezonie obie panie wygrały razem duże zawody rozgrywane w Miami. Szwajcarka jeszcze w pierwszej połowie 2014 roku była trenerką reprezentantki Niemiec, lecz ich współpraca została szybko zakończona.

Hingis, eks liderka rankingu singlowego i deblowego, była w zeszłym roku o krok od zakwalifikowania się do Mistrzostw WTA razem z Flavią Pennettą. Z Włoszką ma wystąpić w Australian Open 2015, dlatego wspólny start z Lisicką w Brisbane był tylko epizodem. - Jesteś bardzo dobrą rezerwową - zażartowała podczas ceremonii dekoracji Szwajcarka.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów
sobota, 10 stycznia

finał gry podwójnej:

Martina Hingis (Szwajcaria) / Sabina Lisicka (Niemcy) - Caroline Garcia (Francja, 4) / Katarina Srebotnik (Słowenia, 4) 6:2, 7:5

WTA Brisbane: Szarapowa pokonała Ivanović po raz 10. i zdobyła 34. tytuł

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)