WTA Shenzhen: Magda Linette i Saisai Zheng w ćwierćfinale gry podwójnej

Magda Linette i Saisai Zheng awansowały do ćwierćfinału debla turnieju WTA w Shenzhen. We wtorek polsko-chińska para pokonała Annikę Beck i Shahar Peer.

Marcin Motyka
Magdzie Linette nie powiodło się w eliminacjach gry singlowej turnieju WTA w Shenzhen (przegrała w I rundzie z Olgą Goworcową). Wygrany mecz zanotowała za to we wtorek, w zmaganiach debla. Polka i partnerująca jej Saisai Zheng pokonały w dwóch setach parę Annika Beck / Shahar Peer i awansowały do 1/4 finału.
W inauguracyjnym secie przewaga polsko-chińskiego debla nie podlegała dyskusji. Linette i Zheng zdobyły pięć premierowych gemów i wygrały tę partię 6:1, dwukrotnie notując breaka. Druga odsłona była już o wiele bardziej wyrównana. Do przełamania na korzyść Linette i Zheng doszło dopiero w siódmym gemie. Polsko-chińska para nie wypuściła już z rąk przewagi i zakończyła mecz w dziesiątym gemie drugiego seta za trzecim meczbolem przy podaniu 22-letniej poznanianki.

W 73-minutowym pojedynku Linette i Zheng posłały dwa asy, popełniły jeden podwójny błąd serwisowy, po trafionym pierwszym podaniu zapisały na swoim koncie 83 proc. rozegranych akcji, ani razu nie zostały przełamane, wykorzystały trzy z pięciu break pointów i łącznie zdobyły 55 punktów, o 14 więcej od rywalek.

Ćwierćfinałowymi przeciwniczkami Polki i Chinki na pewno będą reprezentantki gospodarzy - rozstawione z numerem pierwszym Shuai Peng i Yi-Fan Xu bądź Chen Liang i Yafan Wang, które pojedynek I rundy rozegrają w środę.

Shenzhen Open, Shenzhen (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
wtorek, 6 stycznia

I runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Saisai Zheng (Chiny) - Annika Beck (Niemcy) / Shahar Peer (Izrael) 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette i Saisai Zheng awansują do półfinału debla turnieju WTA w Shenzhen?