WTA Auckland: Hantuchova wyeliminowała Errani, Townsend odprawiła Wickmayer

Sara Errani przegrała z Danielą Hantuchovą w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Auckland.

Łukasz Iwanek
Sara Errani (WTA 14), finalistka Roland Garros 2012, po raz trzeci na otwarcie sezonu udała się do Auckland. W 2008 i 2012 roku doszła w Nowej Zelandii do ćwierćfinału. Tym razem w I rundzie przegrała 3:6, 2:6 z Danielą Hantuchovą (WTA 62). W II secie Włoszka prowadziła 2:0, by stracić sześć gemów z rzędu. Słowaczka podwyższyła na 6-4 bilans meczów z Errani.
W trwający 75 minut spotkaniu Hantuchová, półfinalistka Australian Open 2008, zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Słowaczka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama cztery razy przełamała Włoszkę. Kolejną rywalką byłej piątej rakiety globu będzie Urszula Radwańska lub Francesca Schiavone, mistrzyni Roland Garros 2010. Hantuchová w Auckland gra po raz trzeci - w 2006 doszła do półfinału, a w 2007 roku odpadła w II rundzie. Z turniejem pożegnała się Yanina Wickmayer (WTA 74), która w 2010 roku była notowana na 12. miejscu w rankingu. Belgijska półfinalistka US Open 2009 przegrała 5:7, 6:3, 0:6 z grającą dzięki dzikiej karcie Taylor Townsend (WTA 103). W ciągu dwóch godzin i pięciu minut gry 18-letnia Amerykanka zaserwowała osiem asów oraz odparła 11 z 13 break pointów. Wickmayer to triumfatorka nowozelandzkiego turnieju z 2010 oraz finalistka z 2011 i 2013 roku.

Mona Barthel (WTA 41), półfinalistka imprezy z 2013 roku, urwała zaledwie trzy gemy 17-letniej Anie Konjuh (WTA 99). W trwającym 53 minuty spotkaniu Chorwatka posłała sześć asów, zdobyła 17 z 22 punktów przy swoim pierwszym serwisie oraz obroniła dwa break pointy. Konjuh przed rokiem w Auckland w I rundzie wyeliminowała Robertę Vinci, która była najwyżej rozstawioną zawodniczką.

Sloane Stephens (WTA 35), półfinalistka Australian Open 2013, wygrała 6:3, 6:1 z Silvią Soler-Espinosą (WTA 65). W trwającym 63 minuty pojedynku Amerykanka straciła tylko trzy punkty przy swoim pierwszym podaniu oraz zgarnęła 16 z 22 punktów przy drugim serwisie rywalki. Barbora Zahlavova-Strycova (WTA 26), ćwierćfinalistka Wimbledonu 2014, pokonała 6:1, 3:6, 6:2 Chanelle Scheepers (WTA 77). Czeszka obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama cztery razy przełamała reprezentantkę RPA.

Taylor Townsend (USA, WC) - Yanina Wickmayer (Belgia) 7:5, 3:6, 6:0

WTA Auckland: Świetna dyspozycja Urszuli Radwańskiej, Polka awansowała do turnieju głównego

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)