WTA Brisbane: Udany debiut Pauli Kani w stolicy stanu Queensland

Paula Kania awansowała do II rundy eliminacji turnieju WTA Premier w Brisbane. W piątek Polka w trzech setach pokonała posiadaczkę dzikiej karty, Abbie Myers.

Marcin Motyka
Zarówno dla Pauli Kani, jak i dla Abbie Myers, piątkowy pojedynek był w debiutem w imprezie rozgrywanej na kortach kompleksu Queensland Tennis Centre w stolicy stanu Queensland, Brisbane. Z tego boju zwycięsko wyszła reprezentantka Polski, która do triumfu potrzebowała trzech setów.
Początkowo mecz nie układał się po myśli Kani, 156. rakiety rankingu WTA. Klasyfikowana na 563. pozycji w światowej hierarchii Myers w partii otwarcia aż czterokrotnie przełamała podanie sosnowiczanki, wygrywając 6:3. Jednak od drugiego seta o wiele lepiej zaczął funkcjonować serwis Polki. Wprawdzie w drugiej odsłonie Kania siedmiokrotnie musiała bronić się przed breakiem, ale nie oddała podania, sama zaś wykorzystała jedną piłkę na przełamanie i tym samym wyrównała stan meczu.

Decydująca partia ułożyła się po myśli 22-latki z Sosnowca, bowiem już gem otwarcia przyniósł breaka na jej korzyść. W końcówce Kania, która w tym secie trafiała pierwszym podaniem z fenomenalną skutecznością (92 proc.), dołożyła kolejne przełamanie serwisu grającej z dziką kartą Myers i zakończyła cały pojedynek zwycięstwem 3:6, 6:4, 6:3.

W ciągu 100 minut gry Kania posłała pięć asów, popełniła siedem podwójnych błędów serwisowych, przy własnym podaniu zdobyła 57 proc. rozegranych punktów, czterokrotnie została przełamana, wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i łącznie zapisała na swoim koncie 88 punktów, o trzy więcej od Myers.

Rywalką Kani w II rundzie kwalifikacji Brisbane International 2015 będzie rozstawiona z numerem pierwszym Jarosława Szwiedowa (WTA 65). Reprezentantka Kazachstanu pokonała w piątek 7:6(3), 6:2 Argentynkę Paulę Ormaecheę (WTA 122).

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów
piątek, 2 stycznia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Paula Kania (Polska) - Abbie Myers (Australia, WC) 3:6, 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Kania awansuje do III rundy kwalifkacji turnieju WTA w Brisbane?