WTA Challenger Ningbo: Magda Linette zrewanżowała się Shahar Peer za Baku

Magda Linette awansowała do II rundy singla turnieju WTA Challenger rozgrywanego w chińskim Ningbo. We wtorkowym pojedynku Polka okazała się lepsza od Izraelki Shahar Peer.

Rafał Smoliński

W 2013 roku Magda Linette i Shahar Peer zmierzyły się ze sobą w półfinale zawodów rangi WTA International rozgrywanych na kortach twardych w Baku. W azerskiej stolicy tenisistka z Izraela nie dała naszej reprezentantce żadnych szans i po krótkim pojedynku zwyciężyła 6:1, 6:1.

22-letnia poznanianka wzięła we wtorek rewanż za porażkę z zeszłego sezonu. Peer, która w 2011 roku była nawet 11. zawodniczką globu, przystąpiła do imprezy w Ningbo jako 120. rakieta świata i została rozstawiona z numerem siódmym. Linette z kolei w poniedziałkowym notowaniu rankingu WTA znalazła się na 143. pozycji.
Początek spotkania należał do Polki, która błyskawicznie uzyskała przewagę dwóch przełamań i wyszła na 4:0. Jej 27-letnią rywalkę stać było tylko na odrobienie części strat, dlatego pierwsza partia padłem łupem Linette 6:4. Drugą odsłonę nasza zawodniczka także rozpoczęła od breaka, lecz szybko oddała inicjatywę i Peer wróciła do gry. Izraelka rozstrzygnęła losy seta w szóstym gemie, zdobywając kluczowe przełamanie. O losach pojedynku zadecydował trzeci set, w którym tenisistka z Poznania wygrała od stanu po 1 cztery gemy z rzędu. Następnie Linette przegrała własny serwis, lecz prowadzenia nie oddała już do samego końca. W dziewiątym gemie Polka wykorzystała pierwszego meczbola, dzięki czemu po dwóch godzinach i 15 minutach zwyciężyła ostatecznie 6:4, 3:6, 6:3.

Rywalką Linette w pojedynku o ćwierćfinał turnieju w Ningbo będzie w czwartek grająca z dziką kartą Chinka Yi-Fan Xu (WTA 192). Z kolei w środę poznanianka i partnerująca jej Ling Zhang z Hongkongu zmierzą się z oznaczonymi numerem pierwszym Australijką Ariną Rodionową i Ukrainką Olgą Sawczuk w pojedynku o półfinał debla.

Środa będzie intensywnym dniem dla drugiej Polki startującej w Ningbo, Pauli Kani. Sosnowiczanka najpierw powalczy o ćwierćfinał singla z Chinką Zhaoxuan Yang (WTA 298), która we wtorek obroniła trzy meczbole i wyeliminowała rozstawioną z numerem piątym Rosjankę Witalię Diatczenko. Wieczorem natomiast Polka zagra razem z Kateryną Kozłową o deblowy półfinał. Przeciwniczkami polsko-ukraińskiej pary będą oznaczone "trójką" Tajwanki, Chin-Wei Chan i Chia-Jung Chuang.

Yinzhou Bank International Women's Tennis Open, Ningbo (Chiny)
WTA 125K series, kort twardy, pula nagród 125 tys. dolarów
wtorek, 28 października

I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) - Shahar Peer (Izrael, 7) 6:4, 3:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Kania i Magda Linette awansują do ćwierćfinału turnieju w Ningbo?