WTA Luksemburg: Porażka Katarzyny Piter i Maryny Zaniewskiej w I rundzie debla

Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska przegrały w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA w Luksemburgu. Wcześniej polska tenisistka bez powodzenia starała się o miejsce w głównej drabince singla.

Rafał Smoliński

Środowymi rywalkami Katarzyny Piter i Maryny Zaniewskiej były oznaczone trzecim numerem Lucie Hradecka i Barbora Krejcikova. Pojedynek trwał 90 minut, a zakończył się zwycięstwem reprezentantek Czech 5:7, 6:3, 10-7.

W premierowej odsłonie Polka i jej partnerka powróciły ze stanu 1:4, by wygrać ostatecznie seta 7:5. W drugiej partii nie wykorzystały kilku okazji i przegrały 3:6. Mistrzowski tie break Piter i Zaniewska rozpoczęły od prowadzenia 4-1, lecz potem wygrały już tylko trzy z 12 rozegranych punktów.
Występem w Luksemburgu 23-letnia poznanianka zakończyła tegoroczne starty w głównym cyklu. W najbliższych tygodniach Piter zagra w turniejach rangi ITF w Poitiers (pula nagród 100 tys. dolarów) oraz Nantes (pula nagród 50 tys. dolarów).

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 15 października

I runda gry podwójnej:

Lucie Hradecká (Czechy, 3) / Barbora Krejčíková (Czechy, 3) - Katarzyna Piter (Polska) / Maryna Zaniewska (Ukraina) 5:7, 6:3, 10-7

WTA Moskwa: Paula Kania zakończyła zmagania w rosyjskiej stolicy

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)