WTA Moskwa: Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski przegrały z Martiną Hingis i Flavią Pennettą

W I rundzie gry podwójnej turnieju WTA w Moskwie Alicja Rosolska i Gabrela Dabrowski po super tie breaku przegrały z parą Martina Hingis / Flavia Pennetta.

Marcin Motyka
W ubiegłym tygodniu w turnieju w Tiecinie pokonać Martinę Hingis i Flavię Pennettę próbowała Magda Linette wraz z Ling Zhang, ale skończyło się jedynie na dwóch zdobytych gemach przez Polkę i Chinkę. We wtorek, w I rundzie imprezy WTA w Moskwie, przeciw szwajcarsko-włoskiemu deblowi stanęła inna polska tenisistka, Alicja Rosolska, której partnerowała Gabriela Dabrowski z Kanady.
I choć warszawianka była o wiele bliżej zwycięstwa niż przed siedmioma dniami poznanianka, również musiała zejść z kortu pokonana. Rosolska i Dabrowski uległy rozstawionym w stolicy Rosji z numerem drugim Szwajcarce i Włoszce 7:5, 1:6, 4-10. Wtorkowy pojedynek rozpoczął się po myśli Hingis i Pennetty, które błyskawicznie wyszły na prowadzenie 3:1, lecz od tego momentu przewagę na placu gry uzyskały Rosolska i Dabrowski. Duet-polsko kanadyjski zdobył pięć gemów z rzędu i objął prowadzenie 5:3, ale seta wygrał dopiero w stosunku 7:5, po kolejnej serii obustronnych przełamań.

Druga partia przebiegała pod dyktando Hingis i Pennetty, finalistek tegorocznego US Open. Para rozstawiona w deblowych zmagań w turnieju Kremlin Cup z numerem drugim trzykrotnie przełamała serwis Polki i Kanadyjki, łatwo zwyciężając 6:1.

Świetną dyspozycję z drugiej odsłony Hingis i Pennetta kontynuowały w rozstrzygającym o losach spotkania super tie breaku. Hingis, która do Moskwy powróciła po 12 latach, i jej włoska partnerka wypracowały sobie przewagę mini przełamania, a od stanu 5-4 nie przegrały już ani jednego punktu.

W ciągu 70 minut gry obie pary nie zaserwowały asa. Rosolska i Dabrowski pięciokrotnie zostały przełamane, wykorzystały trzy z pięciu break pointów (wszystkie w pierwszym secie) i łącznie zdobyły 52 punkty w całym meczu, przy 71 rywalek.

Ćwierćfinałowymi przeciwniczkami Hingis i Pennetty będą Irina Begu i Arina Rodionowa. Rumunka i Australijka w I rundzie pokonały 7:6(3), 0:6, 10-6 duet polsko-francuski Klaudia Jans-Ignacik / Kristina Mladenović.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 710 tys. dolarów
wtorek, 14 października

I runda gry podwójnej:

Martina Hingis (Szwajcaria, 2) / Flavia Pennetta (Włochy, 2) - Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) 5:7, 6:1, 10-4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która para awansuje do półinału deblowego turnieju w Moskwie?