WTA Osaka: Pewny awans Madison Keys do ćwierćfinału, odrodzenie Eliny Switoliny

Madison Keys pokonała Misaki Doi i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Osace.

Łukasz Iwanek
Madison Keys (WTA 32) w Osace gra po raz drugi. W ubiegłym sezonie dopiero w półfinale przegrała z późniejszą triumfatorką Samanthą Stosur. W środę pokonała 6:0, 6:4 Misaki Doi (WTA 109) i jest w ćwierćfinale. Było to drugie spotkanie obu zawodniczek w głównym cyklu. Przed rokiem w I rundzie Rolanda Garrosa również lepsza była Amerykanka. Poza tym dwa razy zmierzyły się w kwalifikacjach, do Wimbledonu w 2012 roku (górą była Japonka) oraz do turnieju w Sydney w ubiegłym sezonie (zwyciężyła Keys).
Po gładko wygranym I secie, w II partii Amerykanka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 59 minut gry zaserwowała cztery asy, wykorzystała sześć z 11 break pointów oraz zdobyła 11 z 16 punktów przy drugim podaniu rywalki. Keys osiągnęła czwarty ćwierćfinał w sezonie. W Sydney i Strasburgu zatrzymana została dopiero w półfinale, a w Eastbourne sięgnęła po tytuł, po drodze pokonując dwie zawodniczki z Top 10 (Jelenę Janković i Andżelikę Kerber). Elina Switolina (WTA 31) wróciła ze stanu 1:4 w III secie i pokonała 3:6, 6:3, 6:4 Naomi Osakę (WTA 265). W trwającym dwie godziny i cztery minuty spotkaniu 16-letnia Japonka zaserwowała siedem asów i popełniła cztery podwójne błędy. Zdobyła 37 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Ukrainka za to zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji, a przy drugim serwisie rywalki zgarnęła 30 z 46 punktów. Switolina awansowała do ósmego ćwierćfinału w sezonie i powalczy o czwarty półfinał (po Norymberdze, Baku i Wuhan).

Julia Putincewa (WTA 122) pokonała 6:4, 7:5 Heather Watson (WTA 46). Kazaszka w I secie wróciła ze stanu 1:3. W II partii prowadziła 5:2, by przegrać trzy gemy z rzędu, ale w dwóch kolejnych udokumentowała swoją wyższość nad Brytyjką. Całe spotkanie trwało jedną godzinę i 51 minut. Putincewa osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie w głównym cyklu (po Båstad).

Luksika Kumkhum (WTA 93) wygrała 2:6, 6:4, 6:4 z Eri Hozumi (WTA 170) po równo dwóch godzinach gry. Reprezentantka Tajlandii odrodziła się ze stanu 1:3 w III secie i awansowała do drugiego ćwierćfinału w karierze w głównym cyklu (Kuala Lumpur 2013). Kumkhum na początku sezonu wsławiła się pokonaniem Petry Kvitovej w I rundzie Australian Open.

Japan Women's Open Tennis, Osaka (Japonia)

Luksika Kumkhum (Tajlandia) - Eri Hozumi (Japonia) 2:6, 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)