WTA Paryż: Dementiewa i Szavay w ćwierćfinale

Turniejowa czwórka Open Gaz de France Rosjanka Jelena Dementiewa (11. WTA) potrzebowała aż czterech piłek setowych, aby wygrać pierwszą partię z Czeszką Petrą Kvitovą (152. WTA). W drugim secie było znacznie łatwiej i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem faworytki 7-6(6), 6-2.

Daniel E. Groszewski

Kvitova zagrała bez kompleksów i Rosjanka musiała w pierwszym secie obronić aż dwie piłki setowe - pierwszą przy stanie 4:5 i własnym serwisie, a drugą w tie-breaku. Sama na zwycięstwo potrzebowała aż czterech piłek. O wygranej zadecydowała długa wymiana, w której zmusiła 17-letnią kwalifikantkę z Czech do błędu. W drugim secie Kvitova miała szansę na dwa breaki, ale doświadczona rywalka nie pozwoliła rywalce na odrobienie strat. W ćwierćfinale Dementiewa spotka się ze zwyciężczynią ukraińskiego pojedynku Katerina Bondarenko - Juliana Fedak.

W drugim rozegranym dzisiaj meczu drugiej rundy Węgierka Agnes Szavay potrzebowała aż trzech setów, aby pokonać Włoszkę Tathianę Garbin. Szavay w ćwierćfinale spotka się ze zwyciężczynią meczu Daniela Hantuchova - Katarina Srebotnik.

W ostatnich meczach pierwszej rundy zwyciężały wyłącznie Francuzki. Nathalie Dechy, która w turnieju występuje dzięki dzikiej karcie, pokonała Chinkę Shuai Peng i w meczu drugiej rundy spotka się z turniejową jedynką - Rosjanką Anną Czekwatadze. Z kolei Alize Cornet pokonała Czeszkę Klarę Zakopalovą i w drugiej rundzie zagra ze swoją rodaczką Virinie Razzano, która pokonała Ukrainkę Alonę Bondarenko.

Wyniki środowych gier I rundy singla:

Alize Cornet (Francja) - Klara Zakapalova (Czechy) 4:6, 6:2, 6:1

Virginie Razzano (Francja) - Alona Bondarenko (Ukraina) 6:2, 4:6, 7:5

Nathalie Dechy (Francja, WC) - Shuai Peng (Chiny) 6:4, 7:6(8)

Wyniki środowych gier II rundy singla:

Agnes Szavay (Węgry, 7) - Tathiana Garbin (Włochy) 6:3, 4:6, 6:2

Jelena Dementiewa (Rosja, 4) - Petra Kvitova (Czechy) 7:6(6), 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)