ATP Metz: Michał Przysiężny w finale kwalifikacji

Michał Przysiężny wygrał w II rundzie eliminacji z Filipem Vegerem i w poniedziałek zagra o awans do głównej drabinki gry pojedynczej turnieju ATP w Metz.

Marcin Motyka
W niedzielnym pojedynku II rundy eliminacji turnieju ATP w Metz rozstawiony z numerem trzecim Michał Przysiężny pokonał 19-letniego Filipa Vegera. Wprawdzie Chorwat, 508. rakieta świata, ugrał seta w spotkaniu z naszym reprezentantem, ale głogowianin ostatecznie zwyciężył 6:1, 2:6, 6:3.
W ciągu godziny i 41 minut gry Przysiężny zapisał na swoim koncie cztery asy serwisowe (Veger osiem), popełnił dwa podwójne błędy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 68 proc. rozegranych punktów, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał pięć z 14 break pointów i łącznie zdobył o pięć punktów mniej od rywala (78, a Chorwat 83). Przeciwnikiem Polaka w finale eliminacji będzie leworęczny Mats Moraing. Niemiec, 557. tenisista rankingu ATP, który jeszcze nigdy nie grał w głównej drabince turnieju głównego cyklu, wygrał w niedzielę z francuskim posiadaczem dzikiej karty Hugo Schottem 6:4, 7:5 w godzinę i 13 minut, posyłając aż 19 asów serwisowych i wykorzystując dwie z sześciu piłek na przełamanie.

Pewny występu w głównej drabince imprezy Moselle Open jest inny polski tenisista, Jerzy Janowicz. Łodzianin został rozstawiony z numerem siódmym i w I rundzie zmierzy się z Adrianem Mannarino.