WTA Stanford: Paula Kania jeden krok od głównej drabinki

Paula Kania zrobiła pierwszy krok w kierunku awansu do głównej drabinki singla turnieju WTA Premier w Stanfordzie. W sobotnim meczu I rundy eliminacji Polka pokonała w trzech setach Darię Gawriłową.

Rafał Smoliński
W pierwszej partii 21-letnia Paula Kania straciła serwis w ósmym gemie, a chwilę później młodsza od niej o rok Rosjanka zwyciężyła w całym secie 6:3. Drugą odsłonę Polka rozpoczęła od prowadzenia 3:0, lecz Daria Gawriłowa odpowiedziała w siódmym gemie. Kilka minut później sosnowiczanka znów uzyskała przełamanie i przy własnym podaniu wykorzystała drugą piłkę setową.
Losy spotkania rozstrzygnęły się zatem w trzecim secie, który Kania otworzyła przełamaniem. Od stanu 0-2 Gawriłowa wygrała jednak trzy kolejne gemy i miała okazję na zdobycie także czwartego, ale Polka obroniła break pointa. Decydujący cios nasza reprezentantka zadała w dziewiątym gemie, kiedy to odebrała serwis moskwiance, by następnie zwieńczyć cały pojedynek przy pierwszym meczbolu. Po 109 minutach gry Kania zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4, choć w całym spotkaniu okazała się gorsza od Gawriłowej o jeden punkt (82-83).Niedzielną rywalką Kani w pojedynku o główną drabinkę singla turnieju Bank of the West Classic będzie grająca z dziką kartą w kwalifikacjach Raquel Kops-Jones. Amerykanka to przede wszystkim bardzo dobra deblistka, która wspólnie z Abigail Spears tworzy obecnie piątą parę sezonu. W sobotę, w I rundzie eliminacji, reprezentantka USA zwyciężyła rozstawioną z numerem trzecim Chorwatkę Mirjanę Lucić-Baroni 6:2, 7:6(8). Kania i 31-letnia obecnie Kops-Jones po raz pierwszy zmierzą się ze sobą na zawodowych kortach.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 710 tys. dolarów
sobota, 26 lipca

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Paula Kania (Polska, 5) - Daria Gawriłowa (Rosja) 3:6, 6:3, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Stanford: Agnieszka Radwańska rozstawiona, Paula Kania w eliminacjach

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Kania awansuje do głównej drabinki singla turnieju w Stanfordzie?