ATP Gstaad: Michaił Jużny i Viktor Troicki poza turniejem, dublet Fernando Verdasco

Broniący tytułu w turnieju ATP w Gstaad Michaił Jużny przegrał w ćwierćfinale z Robinem Haase. Piątek był pracowity dla Fernando Verdasco, który wygrał dwa mecze, w tym pokonał Viktora Troickiego.

Marcin Motyka
Robin Haase zrewanżował się Michaiłowi Jużnemu za zeszłoroczną porażkę w finale turnieju ATP w Gstaad. W ćwierćfinale tegorocznej edycji Holender długo nie radził sobie z dobrą grą Rosjanina, ale gdy obrońca tytułu lekko spuścił z tonu, rozstawiony z numerem siódmym Haase bezlitośnie to wykorzystał. 27-latek z Hagi wygrał 3:6, 6:1, 6:4 w niespełna dwie godziny i tym samym zwyciężył Jużnego po raz drugi w tym sezonie, po raz drugi na ceglanej mączce i łącznie drugi raz w siódmej konfrontacji.
Holender był zadowolony ze zwycięstwa, choć omal nie wypuścił z rąk całej przewagi. Ze stanu 2:5 w trzecim secie pozwolił dojść przeciwnikowi na 4:5, a spotkanie zakończył dopiero za siódmym meczbolem, broniąc wcześniej dwóch break pointów. - Aż do wyniku 5:2 w trzecim secie czułem się dobrze. Ale on wtedy zagrał kilka niesamowitych punktów i ja straciłem rytm. Gdy prowadziłem 5:4 i 40-0, myślałem, że mam już ten mecz wygrany, ale popełniłem dwa podwójne błędy serwisowe i straciłem pewność siebie. Wiedziałem, że mogę go pokonać. Zagrałem lepiej niż w zeszłym roku - powiedział Haase. Półfinałowym rywalem zeszłorocznego finalisty będzie Juan Monaco. Argentyńczyk wygrał z dwukrotnym mistrzem turnieju Credit Agricole Suisse Open Gstaad Thomazem Belluccim i awansował do półfinału imprezy głównego cyklu po raz pierwszy od sierpnia ubiegłego roku, a z Haase, z którym zagra o finał, ma bilans 2-2, w tym 0-1 na kortach ziemnych.

Piątek był niezwykle pracowitym dniem dla Fernando Verdasco. Rozstawiony z "czwórką" Hiszpan najpierw zwycięsko dokończył przerwany w czwartek przez opady deszczu mecz z Janem-Lennardem Struffem, wygrywając 3:6, 6:3, 7:6(3), a następnie pokonał 6:4, 6:7(7), 6:1 posiadacza dzikiej karty, Viktora Troickiego, który w Gstaad powrócił do rozgrywek po rocznej przerwie.

- Rano chciałem tylko zakończyć mecz ze Struffem, który serwował bardzo dobrze - mówił Verdasco. - Po południu przeciw Troickiemu zagrałem dużo lepiej. Sądzę, że grałem na swoim najwyższym poziomie. Po przegranym tie breaku poszedłem do szatni i w myślach krzyczałem na siebie. Myślę, że to mi pomogło, bo w trzecim secie zagrałem tak dobrze, jak w pierwszym - dodał leworęczny madrytczyk.

W półfinale Verdasco zagra ze swoim rodakiem, Pablo Andujarem, z którym mierzył się dotychczas trzykrotnie i wygrał dwa razy. W ćwierćfinale Andújar pokonał innego reprezentanta Hiszpanii, oznaczonego w Gstaad numerem drugim, Marcela Granollersa, w dwóch partiach.

Credit Agricole Suisse Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)