ATP Umag: Marin Cilić nie zawiódł kibiców, Tommy Robredo rozpoczął walkę o obronę tytułu

Marin Cilić pokonał Igora Sijslinga i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Umagu, w którym zagra z Lukasem Rosolem. Pierwszy krok w kierunku obrony mistrzostwa wykonał Tommy Robredo.

Marcin Motyka
- Mączka jest dla mnie najtrudniejszą nawierzchnią, a turniej w Umagu nie jest łatwy dla tenisistów najlepiej czujących się na kortach twardych, ale nie mogłem zawieść chorwackich kibiców i w nim nie zagrać - mówił jeszcze przed rozpoczęciem Vegeta Croatia Open Umag Marin Cilić. Najlepszy chorwacki tenisista przyznał, że myślami jest przy okresie gry na kortach twardych w Ameryce Północnej, mimo to z wielką przyjemnością wystąpi przed rodzimą publicznością.
Čilić, który przed pierwszym meczem wziął również udział w specjalnie zorganizowaniu spotkaniu z młodymi adeptami tenisa z Chorwacji, na otwarcie swojego szóstego występu w międzynarodowych mistrzostwach Chorwacji pewnie pokonał Igora Sijslinga. 25-letni rezydent Monte Carlo po raz czwarty w czwartej konfrontacji okazał się lepszy od Holendra, ale dopiero pierwszy raz nie stracił seta, wygrywając 7:5, 6:3. W ćwierćfinale rozstawiony z numerem trzecim Čilić zmierzy się z Lukasem Rosolem, z którym w głównym cyklu ma bilans 2-0. Oznaczony numerem piątym Czech mecz z Pere Ribą rozpoczął od straty serwisu, ale szybko opanował sytuację i zwyciężył 7:6(4), 6:1, w ciągu 74 minut gry trzykrotnie notując przełamanie, posyłając dziewięć asów serwisowych i po trafionym pierwszym podaniu zdobywając 33 z 36 rozegranych punktów.

Pierwszy krok w kierunku obrony tytułu międzynarodowego mistrza Chorwacji wykonał Tommy Robredo. Hiszpan, który z zeszłorocznym finale przerwał serię 13 z rzędu wygranych meczów Fabio Fogniniego, w II rundzie wygrał z leworęcznym Albertem Ramosem 6:4, 6:4, wychodząc na prowadzenie 2-1 w bilansie bezpośrednich konfrontacji ze swoim rodakiem.

Rozstawionego z "dwójką" Robredo w 1/4 finału znów czeka mecz z krajanem, Pablo Carreno. 23-latek z Barcelony, który w I rundzie wyeliminował Paolo Lorenziego, broniąc dwóch piłek meczowych, w środę nie musiał nawet wychodzić na kort, ponieważ jego rywal, rozstawiony z numerem ósmym Carlos Berlocq, oddał mu mecz walkowerem.

Vegeta Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)