WTA Baku: Pierwsze zwycięstwo Urszuli Radwańskiej w tegorocznym głównym cyklu

Urszula Radwańska awansowała do II rundy turnieju WTA International w Baku. Polska tenisistka pokonała Alison van Uytvanck, po tym jak Belgijka skreczowała po rozegraniu pierwszego seta.

Rafał Smoliński
23-letnia Urszula Radwańska zadebiutowała w poniedziałek w turnieju rozgrywanym w azerskiej stolicy. Rywalką klasyfikowanej na 117. miejscu w rankingu WTA Polki była Alison van Uytvanck, 86. aktualnie rakieta świata. Krakowianka pierwszy raz pokonała zdolną Belgijkę podczas zeszłorocznego spotkania barażowego o Grupę Światową II Pucharu Federacji. W poniedziałek uczyniła to ponownie, korzystając przy tym z niedyspozycji swojej przeciwniczki.
Początek pojedynku był znakomity w wykonaniu Uli Radwańskiej, która już w gemie otwarcia postarała się o przełamanie. Polka w każdym z gemów serwisowych Van Uytvanck stwarzała zagrożenie, co zostało nagrodzone w postaci dwóch kolejnych breaków, w piątym oraz siódmym gemie. Po zaledwie 33 minutach gry, przy wyniku 1:6 w pierwszej partii, 20-letnia Belgijka zdecydowała się zrezygnować z dalszej rywalizacji z powodu dolegliwości żołądkowych, dzięki czemu nasza reprezentantka awansowała do II rundy.Młodsza z krakowskich sióstr przerwała serię 11 kolejnych porażek w tegorocznym głównym cyklu i odniosła pierwsze zwycięstwo. Dotychczas w obecnym sezonie wygrywała tylko w imprezach rangi ITF lub w eliminacjach do zawodów WTA. Krakowianka broni w tym tygodniu 120 punktów za zeszłoroczny ćwierćfinał w Stanford, a awans do II rundy turnieju Baku Cup 2014 przyniesie jej 30 punktów i pozwoli myśleć o kolejnych zdobyczach.

Przeciwniczką Uli Radwańskiej w pojedynku o ćwierćfinał azerskich zawodów będzie albo japońska kwalifikantka Misa Eguchi, albo rozstawiona z numerem trzecim Magdalena Rybarikova. Ze Słowaczką Polka grała w tym roku w I rundzie Rolanda Garrosa, gdzie w trzecim secie skreczowała z powodu kontuzji stopy.

Baku Cup, Baku (Azerbejdżan)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 21 lipca

I runda gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:1 i krecz

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Baku: Katarzyna Piter lepsza od Kristyny Pliskovej, Polka w II rundzie

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)