ATP Bogota: Trzy tie breaki Bernarda Tomicia, pierwsza strata serwisu Ivo Karlovicia (wideo)

Bernard Tomic potrzebował trzech tie breaków, by pokonać Victora Estrellę w półfinale turnieju ATP w Bogocie. Ivo Karlović po raz pierwszy został przełamany, ale wygrał z Radkiem Stepankiem

Marcin Motyka
Ivo Karlović wyszedł zwycięsko ze starcia tenisowych weteranów. Broniący tytułu w turnieju ATP w Bogocie 35-latek z Zagrzebia pokonał 6:4, 3:6, 6:4 Radka Stepanka, który 27 listopada będzie obchodził 36 urodziny. Dla Chorwata było to drugie zwycięstwo w szóstej konfrontacji z Czechem i drugie wywalczone na kortach twardych.
Chorwacki tenisista tym samym wciąż pozostaje niepokonany w turnieju Claro Open Colombia, ale końca dobiegła jego inna imponująca seria. W drugim gemie drugiego seta Štěpánek uzyskał przełamanie i dla Karlovicia był to pierwszy przegrany gem serwisowy w historii startów w Bogocie po 87 wygranych z rzędu. Cały mecz dobiegł końca po 102 minutach od jego rozpoczęcia, gdy Chorwat wygrał genialną wymianę przy siatce.

O podtrzymanie statusu tenisisty niepokonanego w jedynym kolumbijskim turnieju rangi ATP World Tour Karlović w finale powalczy z Bernardem Tomiciem. Australijski posiadacz dzikiej karty wygrał składający się z trzech rozgrywek tie breakowych i trzymający w napięciu do ostatniej piłki pojedynek z rozstawionym z numerem ósmym Victorem Estrellą. Swoje trzy grosze do dramaturgii spotkania dołożyła też pogoda, bowiem deszcz zatrzymał grę w trzecim secie, a tenisiści kończyli rywalizację przy niewielkich opadach.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Choć przegrałem w półfinale, był to dla mnie bardzo dobry tydzień. W piątek pokonałem Richarda Gasqueta i to dla mnie największe zwycięstwo w życiu. Mam już prawie 34 lata, ale czuję, że znajduję się w najlepszym momencie kariery. Jestem zmotywowany do ciężkiej pracy, bo chcę zakończyć ten sezon w Top 100 rankingu - mówił 33-letni Estrella, który został pierwszym reprezentantem Dominikany, jaki zagrał w półfinale turnieju rangi ATP World Tour.
Bernard Tomic jak dziecko cieszył się z awansu do finału turnieju ATP w Bogocie (Foto: Twitter) Bernard Tomic jak dziecko cieszył się z awansu do finału turnieju ATP w Bogocie (Foto: Twitter)
W finale Karlović będzie mógł zrewanżować się Tomiciowi za porażkę poniesioną w ich jedynym oficjalnym pojedynku, który odbył się przed rokiem w Bangkoku. Dla Chorwata będzie to 12. finał w głównym cyklu w karierze, w tym czwarty w tym sezonie, w którym będzie mógł wywalczyć szósty tytuł. Natomiast Tomic, mający na koncie jedno mistrzostwo, zagra w swoim trzecim finale, ale w pierwszym poza Sydney.

Claro Open Colombia, Bogota (Kolumbia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 663,6 tys. dolarów
sobota, 19 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Ivo Karlović (Chorwacja, 2) - Radek Štěpánek (Czechy, 4) 6:4, 3:6, 6:4
Bernard Tomic (Australia, WC) - Victor Estrella (Dominikana, 8) 7:6(2), 6:7(5), 7:6(5)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Hamburg: David Ferrer rozbił Alexandra Zvereva, pierwszy finał Leonardo Mayera