WTA Bad Gastein: Szybka porażka Alicji Rosolskiej

Zaledwie 53 minuty trwała przygoda Alicji Rosolskiej i Gabrieli Dabrowski, które już w I rundzie pożegnały się z imprezą rozgrywaną na kortach ziemnych w Bad Gastein.

Dominika Pawlik
Alicja Rosolska po raz ósmy w sezonie zdecydowała się na start z Gabrielą Dabrowski, jeden z występów to udział w turnieju ITF w Nottingham i tam panie osiągnęły najlepszy rezultat, awansując do półfinału. Oprócz tego tylko w Rolandzie Garrosie udało im się wygrać mecz, w pozostałych pięciu występach przegrywały już w I rundzie. W Bad Gastein powtórzyły ten niechlubny wynik.
Rywalkami pary polsko-kanadyjskiej były Mona Barthel i Sandra Klemenschits, obie notowane niżej w zestawieniu gry podwójnej od rywalek. Po raz kolejny okazało się, że rankingi nie grają. Niemka i Austriaczka rozbiły przeciwniczki, oddając im zaledwie cztery gemy i po 53 minutach walki awansowały do ćwierćfinału imprezy w Bad Gastein.

Gwiazdami turnieju deblowego w Bad Gastein miały być Julia Görges i Flavia Pennetta. Para jednak wycofała się z imprezy i głównymi faworytkami do końcowego triumfu są czeskie bliźniaczki Karolína i Kristyna Plískova.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dol.
wtorek, 8 lipca

I runda gry pojedynczej
:

Mona Barthel (Niemcy) / Sandra Klemenschits (Austria) - Alicja Rosolska (Polska, 3) / Gabriela Dabrowski (Kanada, 3) 6:1, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)