Wimbledon: Koniec londyńskiej przygody Tomasza Bednarka, Polak przegrał w II rundzie miksta

Tomasz Bednarek i Vania King przegrali w II rundzie gry mieszanej Wimbledonu z rozstawionymi z numerem 14. Maksem Mirnym i Hao-Ching Chan.

Marcin Motyka
W swoim wielkoszlemowym debiucie w grze mieszanej Tomasz Bednarek wygrał jeden mecz, dotrwał do drugiego tygodnia, ale na więcej jego oraz partnerującej mu Amerykanki Vanii King już nie było stać.
Mecz II rundy z rozstawionym z numerem 14. duetem Maks Mirny / Hao-Ching Chan Bednarek i King rozgrywali na raty. Rozpoczęli w sobotę, lecz zdołali rozegrać tylko cztery gemy. Pojedynek został przerwany przy remisie 2:2 w partii otwarcia, a jego kontynuację zaplanowano dopiero na poniedziałek. Pierwsze piłki po wznowieniu należały do Polaka i Amerykanki, którzy wyszli na prowadzenie 4:2, jednak Mirny i Chan odrobili straty i wygrali premierową odsłonę w tie breaku 7-5. Set miał podobny przebieg do pierwszego. Obie pary szły łeb w łeb, ale w końcówce skuteczniejsi okazali się Białorusin i Tajwanka, wygrywając 6:4.

Oznaczeni "14" Mirny i Chan w 1/8 finału gry mieszanej zagrają z rozstawionymi z numerem pierwszym Mikiem Bryanem i Katariną Srebotnik bądź z duetem Chris Guccione / Oksana Kałasznikowa.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w grze mieszanej 350 tys. funtów
poniedziałek, 30 czerwca

II runda gry mieszanej:

Maks Mirny (Białoruś, 14) / Hao-Ching Chan (Tajwan, 14) - Tomasz Bednarek (Polska) / Vania King (USA) 7:6(5), 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!