Wimbledon: Mariusz Fyrstenberg i Rajeev Ram odpadli w I rundzie gry podwójnej

Mariusz Fyrstenberg i Rajeev Ram przegrali z Leanderem Paesem i Radkiem Stepankiem w I rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego Wimbledonu.

Łukasz Iwanek
Dla Mariusza Fyrstenberga był to 10. występ w grze podwójnej w Wimbledonie. Po raz szósty odpadł w I rundzie (pięć razy wspólnie z Marcinem Matkowskim). W tym roku Polak nie wygrał meczu na trawie. Na kortach Queen's Clubu w Londynie oraz w Eastbourne grał w parze z Australijczykami, odpowiednio Matthew Ebdenem i Chrisem Guccione.
W I secie Fyrstenberg i Ram dwa razy oddali podanie, a sami nie mieli nawet jednego break pointa. W II partii nie było przełamań, choć Paes i Štěpánek mieli ku temu cztery okazje (jedną w pierwszym i trzy w siódmym gemie). Hindus i Czech byli górą w tie breaku. W III partii Fyrstenberg i Ram dwa razy przełamali rywali, ale w IV secie na niewiele im się zdała pogoń ze stanu 2:5. Zdołali wygrać dwa gemy, ale w 10. gemie Paes i Štěpánek wrócili z 0-30.

W trwającym dwie godziny i 17 minut spotkaniu Fyrstenberg i Ram zaserwowali siedem asów, ale również popełnili sześć podwójnych błędów. Mieli 100 proc. skuteczność przy break pointach (trzy z trzech), ale sami oddali podanie cztery razy. Przy swoim drugim podaniu Polak i Amerykanin zdobyli tylko 16 z 33 punktów. W całym meczu rozegrano 242 piłki (127-115 dla Paesa i Štěpánka).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu mężczyzn 1,467 mln funtów
czwartek, 26 czerwca

I runda gry podwójnej:

Leander Paes (Indie, 5) / Radek Stepanek (Czechy, 5) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Rajeev Ram (USA) 6:2, 7:6(4), 3:6, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Wimbledon: Zwycięski debiut Tomasza Bednarka w grze mieszanej