WTA Eastbourne: Kerber pokonała Woźniacką i stoczy walkę o tytuł z Keys

Andżelika Kerber pokonała Karolinę Woźniacką i awansowała do finału turnieju WTA w Eastbourne. O tytuł Niemka zmierzy się z Madison Keys.

Łukasz Iwanek
Andżelika Kerber (WTA 9) po raz drugi zagra w finale turnieju w Eastbourne. Dwa lata temu pięć razy dzieliła ją jedna piłka od tytułu, ale zmarnowała pięć piłek meczowych i przegrała z Tamirą Paszek. W tym tygodniu Niemka wyeliminowała Alize Cornet po obronie dwóch meczboli oraz rozbiła triumfatorkę imprezy z 2010 roku Jekaterinę Makarową.
W piątek Kerber pokonała 3:6, 7:6(3), 6:3 Karolinę Woźniacką (WTA 16), zwycięstwo pieczętując bekhendem. Było to jej 54 kończące uderzenie. Poza tym zdobyła 14 z 18 punktów przy siatce. W ciągu dwóch godzin i 39 minut gry Niemka zdobyła o dwa punkty więcej niż Dunka (119-117). Oddała podanie cztery razy, a sama wykorzystała pięć z 17 break pointów. Woźniacka pięć lat temu zdobyła w Eastbourne tytuł po zwycięstwie nad Virginie Razzano. Do półfinału doszła tutaj także w ubiegłym sezonie i w walce o finał uległa wówczas Jamie Hampton. Kerber podwyższyła na 5-3 bilans meczów z Dunką. Była to ich pierwsza konfrontacja na trawie. Madison Keys (WTA 47) pokonała 6:3, 6:1 reprezentantkę gospodarzy Heather Watson (WTA 70) i awansowała do pierwszego finału w karierze. W trwającym 61 minut spotkaniu 19-letnia Amerykanka zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 20 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Poza tym obroniła sześć break pointów, a sama wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie rywalki, jakie miała. Dla Brytyjki był to drugi półfinał w karierze. Dwa lata temu zdobyła ona tytuł w Osace.

Kerber w sobotę zagra o swój czwarty tytuł (bilans dotychczasowych finałów 3-7). Niemka wygrała oba dotychczasowe mecze z Keys - w ubiegłym sezonie w III rundzie Australian Open i w styczniu tego roku w półfinale w Sydney.

Aegon International, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 710 tys. dolarów
piątek, 20 czerwca

półfinał gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 5) - Karolina Woźniacka (Dania, 8) 3:6, 7:6(3), 6:3
Madison Keys (USA) - Heather Watson (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)