Wimbledon: Klaudia Jans-Ignacik zagra o turniej główny, Magda Linette wycofała się

Klaudia Jans-Ignacik i partnerująca jej Julia Bejgelzimer bez większych problemów pokonały reprezentantki gospodarzy i awansowały do II rundy kwalifikacji do Wimbledonu.

Dominika Pawlik
Do dwustopniowych eliminacji gry podwójnej kobiet do trzeciej tegorocznej lewy Wielkiego Szlema zgłosiły się dwie Polki. Klaudia Jans-Ignacik z Julią Bejgelzimer oraz Magda Linette ze Stephanie Vogt. Nasze reprezentantki miały szansę trafić na siebie w II rundzie.
Tuż przed meczem z rywalizacji wycofała się jednak poznanianka i partnerująca jej tenisistka z Liechtensteinu, która wcześniej awansowała do III rundy eliminacji gry pojedynczej. W ich miejsce w drabince znalazły się Irina Falconi i Maria Sanchez.Bejgelzimer i Jans-Ignacik trafiły na reprezentantki gospodarzy Samanthę Murray i Jade Windley. Rozstawione z numerem 2. tenisistki nie miały większych problemów z rywalkami, pewnie zwyciężyły w dwóch setach, tracąc przy tym sześć gemów. W meczu decydującym o awansie do turnieju głównego czeka je dużo trudniejsze zadanie. Przeciwniczkami będą oznaczone "piątką" Arina Rodionowa i Jarmila Gajdosova. Australijki w spotkaniu z Falconi i Sanchez uniknęły trzeciego seta, zwyciężając w drugiej partii od stanu 2:5 do 7:5.

Do II rundy eliminacji awansowały także najwyżej rozstawione Ludmiła i Nadia Kiczenok. Ukraińskie siostry musiały jednak się mocno namęczyć, żeby pokonać Paulę Ormaecheę i Telianę Pereirę, w trzecim secie padł wynik 9:7.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,467 mln funtów
środa, 18 czerwca

I runda eliminacji gry podwójnej kobiet:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska, 2) / Julia Bejgelzimer (Ukraina, 2) - Samantha Murray (Wielka Brytania, WC) / Jade Windley (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Wimbledon: Agnieszka Radwańska rozstawiona z "czwórką", a Jerzy Janowicz z "15"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Klaudia Jans-Ignacik i Julia Bejgelzimer awansują do głównej drabinki debla?