ATP Londyn: Udany start na trawie Marcina Matkowskiego i brytyjskiego partnera

Marcin Matkowski oraz partnerujący mu Colin Fleming odnieśli zwycięstwo na kortach trawiastych w Londynie, pokonując Erica Butoraca i Ravena Klaasena w dwóch setach.

Dominika Pawlik
Marcin Matkowski po ostatnich nieudanych występach, postanowił z Mariuszem Fyrstenbergiem rozdzielić się przynajmniej na czas gry na kortach trawiastych. Obaj wybrali start na trawnikach Queen's Clubu, ale Fyrstenberg z turniejem pożegnał się już w poniedziałek, występując w duecie z Matthew Ebdenem, przegrał z Kevinem Andersonem i Jonathanem Erlichem.
Partnerem Matkowskiego w Londynie jest Colin Fleming., panowie zostali rozstawieni w turnieju z numerem 8. W imprezie biorą najwyżej notowani debliści, z duetem Bob Bryan / Mike Bryan na czele. Para polsko-brytyjska w I rundzie miała wolny los, natomiast w kolejnej trafiła na Erica Butoraca i Ravena Klaasena. Spotkanie od początku było wyrównane, ale oba duety pilnowały się w swoich gemach serwisowych. Kiedy tylko zdarzyła się okazja na przełamanie, Fleming i Matkowski wykorzystali ją, a to zadecydowało o zwycięstwie w pierwszej odsłonie. W drugim secie Butorac i Klaasen wyszli na prowadzenie 4:2, ale rozstawieni rywale odrobili straty i doszło do tie breaka. W nim Polak i Brytyjczyk udowodnili swoją wyższość, wygrywając do trzech.

W ćwierćfinale Aegon Championships Matkowski i Fleming zagrają z rozstawionymi z numerem 3. Danielem Nestorem i Nenadem Zimonjiciem, którzy w II rundzie pokonali Grigora Dimitrowa i Stana Wawrinkę.

Aegon Championships, Londyn (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 711 tys. euro
środa, 11 czerwca

II runda gry podwójnej:

Colin Fleming (Wielka Brytania, 8) / Marcin Matkowski (Polska, 8) - Eric Butorac (USA) / Raven Klaasen (RPA) 6:4, 7:6(3)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!