WTA Norymberga: Kania, Kawa i Piter bez powodzenia w eliminacjach singla

Trzy reprezentantki Polski przystąpiły w piątek do trzystopniowych eliminacji turnieju WTA International w Norymberdze. Wszystkie nasze panie odpadły już po rozegraniu pierwszego spotkania.

Rafał Smoliński
Jako pierwsza z Polek wyszła w piątek na kort Katarzyna Kawa (WTA 390), która przed rokiem była w Norymberdze o krok od pierwszego w karierze awansu do głównej drabinki singla zawodów rangi WTA. Wówczas jednak na drodze naszej reprezentantki stanęła Czeszka Tereza Martincova. W piątek Polka spotkała się z Paragwajką Montserrat Gonzalez (WTA 223) i po 78 minutach przegrała 1:6, 5:7. W drugiej partii 21-letnia Kawa nie wykorzystała przy własnym serwisie piłki setowej.
Rozstawiona w eliminacjach z numerem szóstym Paula Kania (WTA 169) w I rundzie zmierzyła się z... Terezą Martincovą (WTA 281). Pierwszego seta pewnie wygrała Czeszka, ale Polka odpowiedziała w drugiej partii i wyrównała stan rywalizacji. W decydującej części meczu 21-letnia sosnowiczanka okazała się gorsza od rywalki o jednego breaka i po 116 minutach przegrała 3:6, 6:3, 4:6.

Trzecia z biało-czerwonych zgłoszonych do eliminacji, Katarzyna Piter (WTA 95), została w nich najwyżej rozstawiona. 23-letnia poznanianka pojedynek z Dią Jewtimową (WTA 297) rozpoczęła od szybkiej wygranej w pierwszej partii, ale później było już tylko gorzej. Reprezentantka Bułgarii aż siedmiokrotnie przełamała serwis Polki i po nieco ponad dwóch godzinach gry zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:2.

Turniej rangi WTA International rozgrywany jest w Norymberdze po raz drugi w historii, a w zeszłym roku odbywał się w czerwcu, w pierwszym tygodniu po zakończeniu wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Triumfowała w nim wówczas Rumunka Simona Halep.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 16 maja

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Dia Jewtimowa (Bułgaria) - Katarzyna Piter (Polska, 1) 2:6, 6:2, 6:2
Tereza Martincová (Czechy) - Paula Kania (Polska, 6) 6:3, 3:6, 6:4
Montserrat González (Paragwaj) - Katarzyna Kawa (Polska) 6:1, 7:5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)