WTA Oeiras: Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska w ćwierćfinale debla

Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska awansowały do ćwierćfinału debla w turnieju WTA w Oeiras. W I rundzie polsko-ukraińska para pokonała w dwóch setach Olgę Goworcową i Oksanę Kałasznikową.

Marcin Motyka

W niedzielę Maryna Zaniewska wraz z Katarzyną Piter walczyły w finale debla w turnieju WTA w Marrakeszu. W obecnym tygodniu Ukrainka znów stanęła do walki ramię w ramię z reprezentantką Polski, tym razem w Oeiras z Klaudią Jans-Ignacik, która powróciła na portugalską mączkę po dwuletniej przerwie.

Jans-Ignacik w przeszłości bez sukcesów rywalizowała w turnieju Portugal Open. Na dwa starty wygrała tylko jeden mecz - w swoim debiucie w 2008 roku tworząc duet z Evą Hrdinovą. We wtorek 29-letnia warszawianka odniosła drugie zwycięstwo w historii swoich startów w Oeiras. Razem z Zaniewską pokonały 7:5, 6:2 Olgę Goworcową i Oksanę Kałasznikową.

Wtorkowe spotkanie od początku do końca było pod kontrolą polsko-ukraińskiego duetu. Jans-Ignacik i Zaniewska po przełamaniu objęły prowadzenie 4:1, ale rywalki potrafiły wyrównać 4:4. Był to jednak jedyny pozytywny akcent tego spotkania dla Białorusinki i Gruzinki. Jans-Ignacik i Zaniewska w 12. gemie uzyskały kolejnego breaka, kończąc seta wynikiem 7:5.

W drugim secie Polka i Ukrainka jeszcze bardziej zdominowały wydarzenia na placu gry. W każdym gemie serwisowym rywalek miały break pointy, ostatecznie wykorzystując dwie szanse, które pozwoliły im zakończyć zwycięsko cały mecz.

Jans-Ignacik i Zaniewska w ciągu 80-minutowego spotkania nie zapisały na swoim koncie asa, popełniły dwa podwójne błędy serwisowe, jeden raz zostały przełamane, wykorzystały cztery z 17 break pointów i łącznie zdobyły o 15 punktów więcej od rywalek.

Ćwierćfinałowymi przeciwniczkami Polki i Ukrainki będą rozstawione z numerem drugim Hiszpanki Anabel Medina i Arantxa Parra, które wygrały 6:4, 6:1 z parą chorwacko-amerykańską Darija Jurak / Megan Moulton-Levy.

Portugal Open, Oeiras (Portugalia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 29 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Maryna Zaniewska (Ukraina) - Olga Goworcowa (Białoruś) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja) 7:5, 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Klaudia Jans-Ignacik i Maryna Zaniewska zagrają w półfinale?