WTA Katowice: Meusburger lepsza od ambitnie walczącej Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch odpadła w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego w Katowicach. Polska tenisistka we wtorkowym meczu z Yvonne Meusburger pozostawiła jednak po sobie dobre wrażenie.

Rafał Smoliński

Klasyfikowana obecnie na 738. miejscu w rankingu WTA Magdalena Fręch była najniżej notowaną uczestniczką tegorocznej edycji turnieju BNP Paribas Katowice Open. We wtorek 16-letnia Polka stoczyła na korcie numer 1 85-minutowy pojedynek z Yvonne Meusburger, która ma już na swoim koncie jeden tytuł mistrzowski WTA, wywalczony w zeszłym sezonie w Bad Gastein.

Już pierwsze piłki pokazały, że zdolna tenisistka z Łodzi nie przestraszyła się starszej od siebie o 14 lat rywalki. Niemal przez cały mecz dochodziło do długich wymian, w których początkowo dzielnie trzymała się nasza reprezentantka. Fręch w gemie otwarcia przełamała serwis Austriaczki i choć jej przeciwniczka szybko odrobiła stratę, to o kolejnego breaka pokusiła się w piątym gemie.

Od stanu 3:2 dla Polki lepiej zaczęła prezentować się Meusburger. Austriaczka zaczęła dominować w wymianach z głębi kortu, a 16-latka z Łodzi popełniała coraz większą liczbę błędów własnych. W efekcie Fręch przegrała cztery kolejne gemy i całego seta 3:6.

Na początku drugiej odsłony o breaka postarała się Meusburger, która wyraźnie złapała wiatr w żagle. Waleczna Polka wygrała niezwykle zaciętego trzeciego gema, dzięki czemu przerwała serię sześciu przegranych kolejno gemów. Fręch była jeszcze w stanie wygrać kilka znakomitych piłek, ale pojedyncze punkty nie mogły gwarantować jej sukcesu z bardziej doświadczoną Austriaczką. Polka dwukrotnie oddała serwis i po 85 minutach uległa 3:6, 1:6.

W swoim debiucie w głównym cyklu Fręch zanotowała dwa podwójne błędy oraz wygrała 50 ze 118 rozegranych punktów. Polka wykorzystała dwie z trzech okazji na przełamanie. Meusburger z kolei miała aż 13 break pointów i sześć z nich wykorzystała. Austriaczka miała ponadto jednego asa i dwa podwójne błędy.

BNP Paribas Katowice Open, Katowice (Polska)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 8 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Yvonne Meusburger (Austria, 6) - Magdalena Fręch (Polska, WC) 6:3, 6:1

Program i wyniki turnieju

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)