WTA Indian Wells: Su-Wei Hsieh i Shuai Peng mistrzyniami gry podwójnej

Rozstawione z numerem pierwszym Su-Wei Hsieh i Shuai Peng wygrały turniej gry podwójnej BNP Paribas Open na kortach twardych w Indian Wells.

Łukasz Iwanek

Najwyżej rozstawione Su-Wei Hsieh i Shuai Peng wygrały 7:6(5), 6:2 z Carą Black i Sanią Mirzą i wywalczyły drugi w sezonie wspólny tytuł (Ad-Dauha). W sumie jest to ich 11. trofeum. Po największe laury sięgnęły w ubiegłym sezonie, gdy triumfowały m.in. w Wimbledonie i Mistrzostwach WTA. Dla Peng to łącznie 15. tytuł w deblu, zaś dla Hsieh 16.

Black wystąpiła już w 102. finale (bilans 57-45). Reprezentantka RPA to m.in. trzykrotna mistrzyni Wimbledonu (2004, 2005, 2007) oraz Australian Open 2007 i US Open 2008. Wszystkie wielkoszlemowe tytuły zdobyła wspólnie z Liezel Huber. Dla Mirzy był to 29. finał w grze podwójnej (bilans 19-10). W 2011 roku Hinduska grała w finale Rolanda Garrosa w parze z Jeleną Wiesniną. Jeden ze swoim finałów (Cincinnati 2006) osiągnęła wspólnie z Martą Domachowską.

W I secie Hsieh i Peng prowadziły 4:2, by przegrać trzy gemy z rzędu. Przy stanie 5:6 Chinka i Tajwanka obroniły piłkę setową, a później były górą w tie breaku. W II secie prowadziły one 4:0, ale straciły dwa gemy z rzędu, w szóstym nie wykorzystując 40-15. Po chwili jednak zaliczyły przełamanie na 5:2, by następnie przypieczętować tytuł serwisem.

Dla Mirzy był to trzeci finał w Indian Wells. W 2011 roku zdobyła tutaj tytuł wspólnie z Jeleną Wiesniną po zwycięstwie nad Amerykankami Bethanie Mattek-Sands i Meghann Shaughnessy. Rok później Hinduska i Rosjanka ponownie zameldowały się w finale, tym razem przegrywając z innymi reprezentantkami gospodarzy Liezel Huber i Lisą Raymond.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,946 mln dolarów
sobota, 15 marca

finał gry podwójnej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 1) / Shuai Peng (Chiny, 1) - Cara Black (Zimbabwe, 5) / Sania Mirza (Indie, 5) 7:6(5), 6:2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Indian Wells: Bob i Mike Bryanowie najlepsi w deblu, 95. tytuł Amerykanów

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)