WTA Florianopolis: Kania wykorzystała szansę, deszcz znów przeszkodził Piter

Paula Kania i Julia Glushko awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA we Florianopolis. We wtorek swojego deblowego spotkania nie zdołały dokończyć Katarzyna Piter i Irina Buriaczok.

Rafał Smoliński

21-letnia Paula Kania nie zdołała zakwalifikować się do turnieju singla, gdyż już w sobotę odpadła w I rundzie eliminacji, przegrywając w dwóch setach z Belgijką An-Sophie Mestach. We wtorek Polka w ostatniej chwili przystąpiła do rywalizacji w deblu, do którego zgłosiła się wspólnie z Julią Glushko. Sosnowiczanka i jej izraelska partnerka zastąpiły w turniejowej drabince oznaczone numerem drugim Monicę Niculescu i Klarę Zakopalovą.

Przeciwniczkami Kani i Glushko były we wtorek Monique Adamczak i Arina Rodionowa. Pojedynek trwał zaledwie 55 minut, a zakończył się gładkim zwycięstwem 6:3, 6:2 polsko-izraelskiej pary, która wykorzystała wszystkie cztery wypracowane break pointy przy podaniu Australijek. Dla sosnowiczanki to drugi z rzędu ćwierćfinał, gdyż przed tygodniem swój pierwszy deblowy mecz w sezonie wygrała w Rio de Janeiro wspólnie z Walerią Sołowiową.

Wieczorem do walki o ćwierćfinał debla przystąpiła Katarzyna Piter, która w singlu odpadła w II rundzie eliminacji, po porażce z Alexandrą Dulgheru. Partnerką 23-letniej poznanianki we Florianopolis została Irina Buriaczok, a rywalkami w I rundzie Vania King i Barbora Zahlavova-Strycova. Wtorkowy mecz nie trwał długo, bowiem przy stanie 3:2 dla najwyżej rozstawionych w drabince Amerykanki i Czeszki gra została wstrzymana z powodu opadów deszczu.

Spotkanie polsko-ukraińskiej pary z King i Záhlavovą-Strýcovą zostanie wznowione na korcie numer 1 w środę, jako drugie w kolejności od godz. 15:00 czasu polskiego. Wcześniej na tym obiekcie o półfinał powalczą Kania i Glushko, a ich przeciwniczkami będą Węgierka Tímea Babos i Australijka Jarmila Gajdosova.

Brasil Tennis Cup, Florianopolis (Brazylia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 25 lutego

I runda gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, Alt) / Julia Glushko (Izrael, Alt) - Monique Adamczak (Australia) / Arina Rodionowa (Australia) 6:3, 6:2

Katarzyna Piter (Polska) / Irina Buriaczok (Ukraina) - Vania King (USA, 1) / Barbora Záhlavová-Strýcová (Czechy, 1) 2:3 *do dokończenia (mecz przerwany przez deszcz)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)