ATP Marsylia: Gasquet z Gulbisem w półfinale, Roger-Vasselin sprawdził formę Tsongi

Richard Gasquet pokonał Ivana Dodiga i w półfinale turnieju ATP w Marsylii zagra z Ernestsem Gulbisem. Jo-Wilfried Tsonga potrzebował trzech setów, by wygrać z Edouaredem Rogerem-Vasselinem.

Marcin Motyka

Broniący tytułu w turnieju Open 13 Jo-Wilfried Tsonga ma za sobą kolejną ciężką przeprawę. Francuz, który w czwartek potrzebował dwóch rozgrywek tie breakowych, by wyeliminować Nikołaja Dawidienkę, w ćwierćfinale stracił seta w pojedynku z Edouardem Rogerem-Vasselinem, ale skorzystał na niedyspozycji zdrowotnej swojego rodaka i wywalczył awans do 1/2 finału.

Rozstawiony z numerem szóstym Roger-Vasselin przez niemal godzinę stawiał twarde warunki faworyzowanemu krajanowi. Niżej notowany z Francuzów wygrał partię otwarcia w tie breaku (7-3), ale podjęcie wyrównanej rywalizacji w kolejnych fragmentach meczu uniemożliwiła mu kontuzja kolana. Tsonga wykorzystał kłopoty przeciwnika i w dwóch kolejnych setach stracił tylko cztery gemy.

28-latek z Mans, który w piątkowym spotkaniu ani razu nie dał się przełamać i posłał 23 asy serwisowe, wygrał swój szósty z rzędu mecz w turnieju w Marsylii i jest blisko, by drugi rok z kolei, a trzeci raz w karierze zdobyć tytuł w tej imprezie.

Kolejnym przeciwnikiem Tsongi będzie Jan-Lennard Struff. Niemiec, 117. rakieta świata, pokonał już Davida Gueza i Juliena Benneteau, a w 1/4 finału uporał się w zaledwie godzinę z kolejnym Francuzem, Michaelem Llodrą, byłym mistrzem i dwukrotnym finalistą zawodów w Marsylii, dzięki czemu w sobotę po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale turnieju z cyklu ATP World Tour.

Grający w Open 13 po raz siódmy Richard Gasquet dopiero pierwszy raz przebrnął przez fazę ćwierćfinałową marsylskich zmagań. Oznaczony "jedynką" reprezentant gospodarzy wygrał 7:5, 6:3 z rozstawionym z numerem piątym Chorwatem Ivanem Dodigiem w 83 minuty i znalazł się w najlepszej czwórce turnieju..
Gulbis w turnieju Open 13 znajduje się w fenomenalnej dyspozycji serwisowej i w dwóch meczach posłał już 32 asy (Foto: Twitter) Gulbis w turnieju Open 13 znajduje się w fenomenalnej dyspozycji serwisowej i w dwóch meczach posłał już 32 asy (Foto: Twitter)
Gasquet imponuje serwisem w marsylskiej hali, ale w półfinale przyjdzie mu się zmierzyć się z tenisistą, który także w tym tygodniu znajduje się w fantastycznej dyspozycji serwisowej, Ernestsem Gulbisem. Łotysz, turniejowa "trójka", w godzinę i 20 minut poradził sobie z Nicolasem Mahutem, zapisując na swoim koncie dziewięć asów serwisowych i trafionym pierwszym podaniu zdobywając 38 z 41 rozegranych punktów.

Gulbis, który w tegorocznej edycji Open 13 zaserwował już łącznie 32 asy, w półfinale stanie przed szansą na pierwsze w karierze zwycięstwo nad Gasquetem. W dwóch dotychczas rozegranych pojedynkach pomiędzy tymi tenisistami, dwukrotnie górą był Francuz.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 549,2 tys. euro
piątek, 21 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Richard Gasquet (Francja, 1) - Ivan Dodig (Chorwacja, 5) 7:5, 6:3
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 2) - Édouard Roger-Vasselin (Francja, 6) 6:7(3), 6:2, 6:2
Ernests Gulbis (Łotwa, 3) - Nicolas Mahut (Francja, 8) 6:3, 7:6(1)
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Michaël Llodra (Francja) 6:4, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!