WTA Rio de Janeiro: Klara Zakopalova sprawdzi Katarzynę Piter, Polka odpadła w deblu

Najwyżej rozstawiona w turnieju w Rio de Janeiro Klara Zakopalova będzie piątkową rywalką Katarzyny Piter w meczu o półfinał singla. Polska tenisistka odpadła w środę z rywalizacji deblistek.

Rafał Smoliński

Oznaczona numerem pierwszym Klara Zakopalova w dwóch spotkaniach w turnieju Rio Open nie straciła jeszcze seta, a w środę pewnie pokonała 6:4, 6:1 Silvię Soler. Pochodząca z Pragi 31-latka siedmiokrotnie przełamała serwis Hiszpanki, która była w stanie odpowiedzieć tylko trzema breakami. Czeszka zmierzy się w piątek z młodszą od siebie o osiem lat Katarzyną Piter i będzie to ich pierwsze starcie na zawodowych kortach.

Bez straty seta awansowała do ćwierćfinału także rozstawiona z numerem trzecim Paula Ormaechea. Argentynka w dwie godziny i 21 minut zwyciężyła 7:5, 7:5 Holenderkę Kiki Bertens. 21-latka z Buenos Aires po odpadnięciu Franceski Schiavone wyrasta na faworytkę dolnej części turniejowej drabinki. W zeszłym sezonie Ormaechea dotarła do finału zawodów rozgrywanych na kortach ziemnych w Bogocie, gdzie rozgromiła ją Jelena Janković. O półfinał Rio Open zagra z Włoszką Nastassją Burnett, która w starciu kwalifikantek okazała się lepsza od Belgijki Alison van Uytvanck.

W środę rozegrane również zostały dwa pojedynki I rundy singla. Oznaczona piątką Japonka Kurumi Nara pokonała 6:3, 6:2 Hsieh Su-Wei, notując pierwsze zwycięstwo w piątym spotkaniu z reprezentantką Tajwanu. Do 1/8 finału zakwalifikowała się także pewnie Anna-Lena Friedsam, wygrywając 6:2, 6:3 z Ukrainką Nadią Kiczenok. Niemka o ćwierćfinał powalczy w czwartek z Narą.

Rozstawione w grze podwójnej z czwartym numerem Piter i Ukrainka Irina Buriaczok przegrały po mistrzowskim tie breaku 6:3, 1:6, 8-10 z Lourdes Dominguez i Marianą Duque. Tym samym to Hiszpanka i Kolumbijka zmierzą się z Paulą Kanią i Walerią Sołowiową w meczu, którego stawką będzie deblowy półfinał.

I runda gry podwójnej:

Lourdes Domínguez (Hiszpania) / Mariana Duque (Kolumbia) - Katarzyna Piter (Polska, 4) / Irina Buriaczok (Ukraina, 4) 3:6, 6:1, 10-8

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

WTA Rio de Janeiro: Pierwsze w sezonie zwycięstwo Pauli Kani i Walerii Sołowiowej

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)