WTA Pattaya City: Kimiko Date-Krumm, Shuai Peng i Jelena Wiesnina w ćwierćfinale

Kimiko Date-Krumm pokonała Tadeję Majerić i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Pattaya City. Przez II rundę przebrnęła też Jelena Wiesnina.

Łukasz Iwanek

43-letnia Kimiko Date-Krumm (WTA 105) wygrała 7:6(4), 6:3 z Tadeją Majerić (WTA 125) i osiągnęła ósmy ćwierćfinał w głównym cyklu od momentu, gdy wznowiła karierę w 2008 roku. Japonka wróciła ze stanu 3:5 w I secie. W trwającym 97 minut spotkaniu wykorzystała sześć z 15 break pointów oraz zdobyła 15 z 23 punktów przy drugim podaniu rywalki. Kolejną rywalką Date-Krumm, która wcześniej w meczu z Garbine Muguruzą obroniła dwie piłki meczowe, będzie Jekaterina Makarowa (WTA 28).

Jelena Wiesnina (WTA 33) pokonała 6:3, 6:3 reprezentantkę gospodarzy Nichę Lertpitaksinchai (WTA 347). Rosjanka w II secie wróciła z 1:3, a w całym meczu, który trwał 76 minut, zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 14 z 26 punktów przy drugim podaniu rywalki. W ćwierćfinale Wiesnina spotka się z Julią Görges (WTA 102), która do tej fazy awansowała bez gry, po tym jak wycofała się Swietłana Kuzniecowa (WTA 29). Rosjanka wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Niemką. Wiesnina w Pattaya City gra po raz drugi - w ubiegłym sezonie w ćwierćfinale przegrała z późniejszą triumfatorką Marią Kirilenko.

Shuai Peng (WTA 50) wygrała 6:3, 6:4 z Alexandrą Dulgheru (WTA 157). Chinka w II secie od 1:4 zdobyła pięć gemów z rzędu. W trwającym 84 minuty spotkaniu zaserwowała cztery asy oraz obroniła pięć z siedmiu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Andrea Hlavackova (WTA 126), która do ćwierćfinału awansowała za sprawą walkowera otrzymanego od Sabiny Lisickiej (WTA 15). Peng powalczy o drugi półfinał w sezonie - w Shenzhen dopiero w finale przegrała z Na Li. W Pattaya City gra po raz czwarty i wyrównała swoje najsłabsze osiągnięcie. Jej najlepszy rezultat w imprezie to półfinał z 2007 roku. W 2009 i 2011 roku przegrywała tutaj w ćwierćfinale z Wierą Zwonariową.

PTT Pattaya Open, Pattaya City (Tajlandia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 30 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Andrea Hlaváčková (Czechy) - Sabina Lisicka (Niemcy, 1) walkower (kontuzja prawego barku)
Julia Görges (Niemcy) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 2) walkower (kontuzja lewego biodra)
Jelena Wiesnina (Rosja, 5) - Nicha Lertpitaksinchai (Tajlandia, WC) 6:3, 6:3
Shuai Peng (Chiny, 8) - Alexandra Dulgheru (Rumunia, Q) 6:3, 6:4
Kimiko Date-Krumm (Japonia) - Tadeja Majerič (Słowenia) 7:6(4), 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Były trener Na Li nowym opiekunem Karoliny Woźniackiej

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)