Australian Open: Kamil Majchrzak pokonany w ćwierćfinale singla

Kamil Majchrzak przegrał w ćwierćfinale singla juniorskiej edycji Australian Open. Polski tenisista nie sprostał w czwartek reprezentantowi gospodarzy, Bradleyowi Mousleyowi.

Rafał Smoliński

Rozstawiony z numerem dziewiątym Kamil Majchrzak przegrał z Bradleyem Mousleyem 3:6, 4:6 po zaledwie 64 minutach. Australijczyk trzykrotnie przełamał serwis Polaka, który w całym pojedynku był w stanie odpowiedzieć tylko jednym breakiem. W drugim secie 18-letni piotrkowianin nie wykorzystał prowadzenia 4:2 i przegrał cztery kolejne gemy.

Majchrzak nie kończy jeszcze rywalizacji na kortach w Melbourne, bowiem po regulaminowym odpoczynku przystąpi wspólnie z Omarem Jasiką do walki o finał gry podwójnej. Przeciwnikami oznaczonej numerem siódmym polsko-australijskiej pary będą rozstawieni z "trójką" Francuzi Quentin Halys i Johan Sebastien Tatlot.