ATP Brisbane: Mariusz Fyrstenberg i Daniel Nestor w ćwierćfinale debla

Mariusz Fyrstenberg i Daniel Nestor pokonali 6:3, 7:6(4) Denisa Istomina i Igora Sijslinga w I rundzie turnieju debla w Brisbane.

Łukasz Iwanek

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zdecydowali się rozpocząć sezon z różnymi partnerami. Pierwszy z nich gra wspólnie z Danielem Nestorem w Brisbane, a drugi w parze Łukaszem Kubotem występował w Ad-Dausze (porażka w I rundzie). Jednak w przyszłym tygodniu w Sydney Fyrstenberg i Matkowski wystąpią już razem.

Fyrstenberg i Nestor na początek rozprawili się w dwóch setach z Denisem Istominem i Igorem Sijslingiem. O wyniku I seta zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Polak i Kanadyjczyk uzyskali w drugim gemie. W II partii przełamań nie było. Fyrstenberg i Nestor sięgnęli po zwycięstwo w tie breaku, wcześniej odpierając piłkę setową w 10. gemie.

W trwającym 65 minut spotkaniu Polak i Kanadyjczyk zaserwowali dziewięć asów, a przy własnym pierwszym podaniu zgarnęli 32 z 39 punktów. Poza tym obronili dwa break pointy. Kolejnymi ich rywalami będą zwycięzcy meczu pomiędzy grającymi z dziką kartą Australijczykami Matthew Ebdenem i Thanasim Kokkinakisem a Finem Jarkko Nieminenem i Francuzem Gillesem Simonem.

Fyrstenberg w Brisbane gra po raz drugi. W 2012 roku wspólnie ze Słowakiem Michalem Mertinakiem doszedł do półfinału. Nestor, który w swoim dorobku ma 81 deblowych tytułów, w tym osiem wielkoszlemowych oraz złoty medal igrzysk olimpijskich w Sydney, to triumfator tej imprezy sprzed dwóch sezonów w parze z Maksem Mirnym. Rok wcześniej, również wspólnie z Białorusinem, dotarł tutaj do półfinału.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 452,6 tys. dolarów
środa, 1 stycznia

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 2) / Daniel Nestor (Kanada, 2) - Denis Istomin (Uzbekistan) / Igor Sijsling (Holandia) 6:3, 7:6(4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!