Abu Zabi: Hat-trick Djokovicia, trzecie miejsce dla Nadala

Novak Djoković po raz trzeci w karierze wygrał turniej pokazowy w Abu Zabi, w finale pokonując Davida Ferrera. W meczu o trzecie miejsce Rafael Nadal okazał się lepszy od Jo-Wilfrieda Tsongi.

Marcin Motyka

Novak Djoković podtrzymał swoją niesamowitą serię zwycięstw w Abu Zabi. W swoim trzecim starcie w Mubadala Tennis Championships Serb odniósł trzecie zwycięstwo, w finale, podobnie jak w 2011 roku, pokonując 7:5, 6:2 Davida Ferrera.

Bój o tytuł tylko w początkowej fazie nie toczył się pod dyktando Serba. Ferrer wyszedł na prowadzenie 3:1 z przełamaniem, ale Djoković natychmiast uzyskał breaka powrotnego, następnie wyrównał na 3:3, a w końcówce znów przełamał rywala i wygrał pierwszego seta 7:5.

W drugim secie gra była o wiele bardziej jednostronna. Djoković błyskawicznie uzyskał przewagę podwójnego breaka, pewnie kończąc tę partię, jak i cały mecz zwycięstwem 7:5, 6:2.

W rozegranym przed finałem meczu o trzecie miejsce Rafael Nadal wygrał 7:6(5), 6:3 z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!