ATP Bangkok: Bednarek i Brunstrom zagrają w ćwierćfinale

Tomasz Bednarek i Johan Brunstrom pokonali Michaiła Jełgina i Denisa Istomina w I rundzie halowej imprezy w Bangkoku. Polak i Szwed są rozstawieni z numerem 4.

Dominika Pawlik

Tomasz Bednarek od startu w US Open z Lukášem Lacko, trenował z kadrą Pucharu Davisa w Warszawie, a następnie wystartował w Metz z Oliverem Marachem. Była to współpraca najprawdopodobniej jednorazowa i zakończyła się na meczu I rundy. W Azji pabianiczanin występuje z Johanem Brunströmem, który aktualnie notowany jest na 51. miejscu w rankingu deblowym, a we wspomnianym Metz zwyciężył w duecie z Ravenem Klaasenem. Był to trzeci triumf Szweda w imprezie rangi ATP, ma także na koncie szesnaście tytułów w Challengerach, w tym jeden z Poznania w 2008 roku. Bednarek i Brunström grali ze sobą w Prościejowie pięć lat temu, ale przegrali już w I rundzie.

W Bangkoku zostali rozstawieni z numerem 4. i trafili na Michaiła Jełgina i Denisa Istomina. W pierwszej partii przełamanie uzyskali już w trzecim gemie i broniąc jeszcze jednego break pointa, ostatecznie wygrali seta. Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie. Jełgin i Istomin stracili podanie w trzecim gemie, ale wyrównali stan seta na 5:5, by znów pozwolić się przełamać i ponownie odrobić straty, broniąc przy tym dwóch piłek meczowych. O wyniku tego seta zadecydował tie break, którego wygrała para oznaczona "czwórką".

W ćwierćfinale Bednarek i Brunström zagrają z Sanchaiem i Sonchatem Ratiwatana, którzy w I rundzie pokonali Mateusza Kowalczyka i Igora Zelenaya. Mecz ten zostanie rozegrany w czwartek.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Thailand Open, Bangkok (Tajlandia)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 567,35 tys. dolarów
środa, 25 września

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 4) / Johan Brunström (Szwecja, 4) - Michaił Jełgin (Rosja) / Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 7:6(5)