ATP Winston-Salem: Pięć obronionych meczboli Querreya, Verdasco znów stracił seta

Sam Querrey awansował do ćwierćfinału turnieju ATP rozgrywanego w Winston-Salem. Najwyżej rozstawiony w zawodach z Amerykanów w starciu z Jarkko Nieminenem obronił pięć piłek meczowych.

Rozstawiony z numerem szóstym Sam Querrey potrzebował 130 minut, aby zwyciężyć 4:6, 7:6(4), 7:6(10) oznaczonego "jedenastką" Jarkko Nieminena. Amerykanin w premierowej odsłonie prowadził już 4:1, ale pięć kolejnych gemów zapisał na swoje konto doświadczony Fin. W drugiej partii obyło się bez przełamań, a tenisista gospodarzy zmarnował w 12. gemie setbola i doszło do tie breaka. W rozgrywce tej Querrey błyskawicznie wyszedł na 5-1, by przy trzeciej okazji zwieńczyć tę część spotkania.

W decydującej o losach pojedynku trzeciej odsłonie obaj panowie uważnie pilnowali własnego podania, pozwalając rywalowi zdobyć maksymalnie dwa punkty w swoich gemach serwisowych. Niesamowite emocje miały miejsce w tie breaku, w którym Nieminen wypracował przy stanie 6-3 trzy kolejne meczbole. Querrey serwisem odparł pierwsze dwa, a przy trzecim Fin wyrzucił w aut woleja. Amerykanin pewnie obronił także czwartą i piątą piłkę meczową, zanim sam wykorzystał trzecią okazję na zakończenie całego spotkania.

Rywalem Querreya, który w środę popisał się 19 asami, będzie w czwartek Ricardas Berankis. Najwyżej notowany w światowej klasyfikacji z reprezentantów Litwy pewnie zwyciężył w III rundzie 6:3, 6:3 Hiszpana Roberto Bautistę. Querrey i Berankis zmierzyli się ze sobą w finale zeszłorocznego turnieju w Los Angeles, gdzie tenisista gospodarzy w 51 minut rozbił swojego przeciwnika.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Trzysetowy bój stoczył również w środę oznaczony numerem siódmym Fernando Verdasco. Pojedynek Hiszpana z Robinem Haase został na godzinę przerwany z powodu opadów deszczu, a po powrocie na kort leworęczny madrytczyk szybko zdobył kluczowego breaka w I secie. Drugą partię przy szóstym setbolu zamknął reprezentant Holandii i dopiero w trzeciej odsłonie Verdasco wygrał cały mecz, zapisując na swoje konto od stanu 0:2 pięć kolejnych gemów.

W ćwierćfinale Winston-Salem Open spotkają się ze sobą Jürgen Melzer i Dmitrij Tursunow. Austriak dość niespodziewanie zwyciężył 6:4, 6:3 Francuza Benoita Paire'a, z kolei Rosjanin wyeliminował swojego rodaka Aleksa Bogomołowa Jra. W finałowej "ósemce", po triumfie nad Stevem Johnsonem, znalazł się również Tajwańczyk Yen-Hsun Lu.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 575,2 tys. dolarów środa, 21 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Sam Querrey (USA, 6) - Jarkko Nieminen (Finlandia, 11) 4:6, 7:6(4), 7:6(10) Fernando Verdasco (Hiszpania, 7/WC) - Robin Haase (Holandia) 6:4, 6:7(8), 6:3 Jürgen Melzer (Austria, 9) - Benoît Paire (Francja, 5) 6:4, 6:3 Dmitrij Tursunow (Rosja, 13) - Aleks Bogomołow jr (Rosja) 6:3, 7:5 Ričardas Berankis (Litwa) - Roberto Bautista (Hiszpania) 6:3, 6:3 Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Steve Johnson (USA, Q) 6:3, 6:2