Trudna przeprawa najwyżej rozstawionego. Odpadła turniejowa "dwójka"

Najwyżej rozstawiony Borna Corić potrzebował trzech setów i prawie trzech godzin gry, aby pokonać Michaela Mmoha w III rundzie odbywającego się na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. Odpadł oznaczony numerem drugim Tallon Griekspoor.

Marcin Motyka
Borna Corić Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Borna Corić
Najwyżej rozstawiony w turnieju ATP w Winston-Salem Borna Corić ma za sobą bardzo trudną przeprawę. Chorwat w III rundzie zmierzył się z posiadaczem dzikiej karty Michaelem Mmohem i na zwycięstwo musiał pracować aż przez dwie godziny i 47 minut. Ostatecznie pokonał ambitnego i świetnie dysponowanego Amerykanina 6:4, 6:7(3), 6:3.

- Uważam, że to był dobry mecz z obu stron. Jestem zadowolony ze swojego poziomu, choć sądzę, że mogę grać lepiej - stwierdził w pomeczowym wywiadzie Corić, który w ćwierćfinale zmierzy się z Juanem Manuelem Cerundolo. Argentyńczyk ograł Omniego Kumara, rewelacyjnego "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji.

Miejscowych kibiców nie zawiódł faworyt gospodarzy, Sebastian Korda. Rozstawiony z numerem trzecim i grający w Winston-Salem Open dzięki dzikiej karcie Amerykanin pokonał 7:6(5), 6:4 oznaczonego "14" Martona Fucsovicsa. Jego kolejnym rywalem będzie Richard Gasquet. Francuz, turniejowa "12", wyeliminował innego reprezentanta USA, Brandona Nakashimę.

Rozstawiony z numerem czwartym Laslo Djere w półtorej godziny wygrał 6:4, 6:4 z 18-letnim Alexem Michelsenem, posiadaczem dzikiej karty. W 1/4 finału Serb zmierzy się z kolejnym tenisistą młodego pokolenia, Sebastianem Baezem, 22-latkiem. Oznaczony "szóstką" Argentyńczyk w trzech setach okazał się lepszy od Aleksandara Vukicia, turniejowej "dziewiątki".

Odpadł za to rozstawiony z numerem drugim Tallon Griekspoor. Holender po dwóch tie breakach przegrał z Maxem Purcellem. Australijczyk o półfinał powalczy z Jirim Lehecką. Oznaczony "piątką" Czech pokonał 6:3, 3:6, 6:4 Dominika Koepfera.

Richard Gasquet (Francja, 12) - Brandon Nakashima (USA) 2:6, 6:4, 6:4
Max Purcell (Australia) - Tallon Griekspoor (Holandia, 2) 7:6(4), 7:6(2)
Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, Alt) - Omni Kumar (USA, LL) 7:5, 6:3

Kolejne pewne zwycięstwo. Jan Zieliński i Hugo Nys brylują w Winston-Salem ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co oni wymyślili?! Zobacz, co robią ci koszykarze