ATP Gstaad: Pierwszy krok Wawrinki, Monaco z Jużnym o półfinał

Stanislas Wawrinka w II rundzie turnieju ATP w Gstaad wygrał z Danielem Gimeno. W ćwierćfinale zagrają też Juan Monaco, który rozbił Guiilermo Garcię-Lopeza i Michaił Jużny, pokonując Pablo Andujara.

Marcin Motyka

Szwajcarscy fani marzą o finale turnieju ATP w Gstaad z udziałem dwóch ich reprezentantów: Rogera Federera i Stanislasa Wawrinki. Federer premierowy mecz zagra w czwartek, a Wawrinka pierwszy krok do celu wykonał w środę. Tenisista z Lozanny pokonał 7:5, 7:6(4) Hiszpana Daniela Gimeno.

W trwającym 95 minut pojedynku Wawrinka posłał 12 asów serwisowych, raz stracił własne podanie, sam wykorzystał trzy okazje break pointowe oraz zdobył łącznie 13 punktów więcej od rywala - Ten turniej jest zawsze dla mnie wyjątkowy. Rozgrywamy mecze na przepięknie położonym obiekcie, z trybun wspierają mnie znajomi i rodzina. Mam nadzieję na bardzo udany tydzień w moim wykonaniu - powiedział finalista Credit Agricole Suisse Open Gstaad sprzed ośmiu lat.

Rywalem Helweta w walce o najlepszą czwórkę imprezy będzie Feliciano Lopez. Oznaczony numerem piątym Hiszpan wygrał bez straty z utalentowanym Rosjaninem Andriejem Kuzniecowem, który w I rundzie wyeliminował Serhija Stachowskiego, wimbledońskiego pogromcę Rogera Federera. Leworęczny gracz z Madrytu jest jedynym z czterech hiszpańskich tenisistów, którzy rozegrali swoje pojedynki na korcie centralnym w Gstaad w trzecim dniu zmagań, któremu udało się wywalczyć awans do kolejnej fazy.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Najłatwiejszą przeprawę w 1/8 finału miał Juan Monaco. Argentyńczyk potrzebował zaledwie 65 minut, aby odprawić z kwitkiem Guillermo Garcię-Lopeza. Dla 29-latka z Tandil był to debiutancki mecz w szwajcarskim kurorcie, a także 20. wygrane spotkanie w tym sezonie.

Monaco w walce o półfinał zmierzy się z Michaiłem Jużnym, który w środę spędził na korcie najwięcej czasu, aby wywalczyć promocję do ćwierćfinału. 31-letni Rosjanin pokonał Pablo Andujara 6:3, 4:6, 6:3 w dwie godziny i siedem minut.

Crédit Agricole Suisse Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)