WTA Bad Gastein: Stracony set Beck, Meusburger kontynuuje turniejową tradycję

Rozgrywany na austriackiej mączce turniej wkracza powoli w decydującą fazę. W głównej drabince singla pozostały tylko dwie rozstawione zawodniczki i obie spotkają się ze sobą już w piątek.

Rafał Smoliński

W czwartek oznaczona "dwójką" Annika Beck potrzebowała trzech setów, aby pokonać 2:6, 6:4, 6:4 Mandy Minellę z Luksemburga. Utalentowana reprezentantka Niemiec jest o krok od powtórzenia wyniku z Katowic, gdzie dotarła do półfinału. - Było bardzo ciężko. Przegrałam pierwszego seta, a w drugim miałam stratę przełamania i do tego musiałam wziąć przerwę medyczną, bo z nosa leciała mi krew. Mam nadzieję, że jutro to się już nie powtórzy - wyznała tenisistka naszych zachodnich sąsiadów, którą w piątek czeka starcie z rozstawioną z numerem ósmym Włoszką Karin Knapp.

Z turniejem pożegnały się w czwartek dwie kolejne rozstawione uczestniczki. Oznaczona "trójką" Rumunka Irina Begu przegrała 3:6, 3:6 z Yvonne Meusburger, finalistką zeszłotygodniowej imprezy rozgrywanej w Budapeszcie. 29-letnia Austriaczka gra ostatnio bardzo dobrze, jej świetne występy na rodzimej mączce nie są zaskoczeniem, bowiem od swojego debiutu w Bad Gastein w 2007 roku, w którym osiągnęła premierowy w karierze finał zawodów głównego cyklu, regularnie dochodzi co najmniej do ćwierćfinału. O półfinał Meusburger zmierzy się w piątek z Holenderką Arantxą Rus, czwartkową pogromczynią Hiszpanki Estrelli Cabezy.

Pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu wywalczyła z kolei Elina Switolina. Utalentowana Ukrainka pokonała 7:5, 1:6, 6:1 rozstawioną z numerem szóstym Chanelle Scheepers z RPA. Jej rywalką w piątkowym pojedynku o półfinał będzie druga z faworytek gospodarzy, Patricia Mayr. Grająca z dziką kartą Austriaczka w dwóch setach rozprawiła się z Chorwatką Petrą Martić.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 235 tys. dol.

Patricia Mayr (Austria, WC) - Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 6:4

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)